Соцмережі
5 Липня 2019
560

Тарас Козак: Долар пірнув під 26

Основні причини зміцнення гривні

На міжбанку американця продають вже за 25.70. Досить неочікувано для багатьох українців, які після весняного зростання гривні переклалися в американську валюту. В очікуванні початку сезонного падіння гривні. Адже минулого року долар почав зростати ще в червні.

В чому причина зростання гривні? 
Що буде з курсом далі?
Чи купляти зараз долари, щоб не втратити?

Такі запитання масово надходять до мене від друзів, знайомих, журналістів…

Коротко відповідаю.
Основні причини зростання гривні дві.
1. Хороші ціни на світових ринках. Імпортний газ дешевий, а експортна залізна руда – дорога. Витрачаємо на імпорт менше, а за експорт отримуємо більше. Валюта припливає в країну.
2. Іноземці розпробували наші ОВДП – державні облігації України. Інвестори вважають їх вигідними та надійними. Щотижня десятки, а то й сотні мільйонів доларів заходять в країну. З початку року понад $2 млрд коштів іноземців.

Ніхто не знає, що буде далі. Національний банк України не втручається в тренд. Хоча, на мою думку, варто було би більше доларів викуповувати в золотовалютні резерви без посилення гривні.
Особливості цього року – іноземці купляють ”довгі” папери, з погашенням за 2-3-5 років. Звісно, це не значить, що нерезиденти не зможуть достроково їх продати і втекти з України. Проте, якщо не буде великої кризи – не втечуть. Надто хороші прибутки вони отримують.
Якщо ж іноземці почнуть виводити кошти закордон, Нацбанк зможе задовільнити їхні потреби у валюті без катастрофічного падіння гривні.

Диверсифікація – правило інвестора #1. Повторюю це знову і знову! Не вкладайте всі свої кошти в одну валюту. Розкладіть по різних кошиках. Наприклад, половину в гривневі активи (депозити та ОВДП), половину – у валюту (депозити та іноземні акції).

Нехай щастить!

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram