Соцмережі
5 Січня 2021
725

Тарас Козак: Аналіз дохідної частини бюджету 2020

Державна казначейська служба України оприлюднила оперативні дані виконання державного бюджету за доходами за 2020 рік.
Коротко про головне:
План за доходами держбюджету виконано на 101.5%. Але це зменшений після початку коронакризи план за доходами.
Державна митна служба України з тріском провалила навіть зменшений план на ₴28.5 млрд! Тобто, невиконання становить 8.8%!!! Ба більше, митними органами зібрано в державну скарбницю на ₴22.9 млрд менше, ніж при розкритикованому Max Nefyodov. І це з вигідним для бюджету в 2020 році курсом гривні!!!
Так, є певні об‘єктивні та суб’єктивні причини – зменшилися обсяги імпорту, безлад у керівництві митниці тощо. Проте при Нефьодові реформа рухалася, а нині там повернулися старі перевірені кадри.
Зростання надходжень через Державна податкова служба України може пояснюватися суттєвим зменшенням відшкодування ПДВ. Міністерство фінансів України вважає, що причина цього – переможні результати боротьби зі «скрутками». Статистика говорить про інше – при падінні за рік імпортного мита/ПДВ на 7.2%, відшкодування зменшилося на 5.8%.
Хто молодець, так це Фонд державного майна України. Перевиконання плану на 2020 рік у 4.5 рази!!! Так-так, замість ₴500 млн ФДМУ разом з майданчиками Prozorro.Продажі змогли реалізувати майна та поповнити державну скарбницю на ₴2.3 млрд! І це лише об‘єкти малої приватизації. Згадаймо продаж Готелю «Дніпро» у 13 разів дорожче оцінки!
Отже, у виконанні бюджету за доходами можна знайти і зраду, і перемогу. Кожен бачить те, що він хоче.
Моя думка. Ситуація зі скарбницею цілком нормальна. В кінці року навіть відшкодували багато ПДВ, який з осені затримували.
Вчасна домовленість з МВФ дозволила закрити дірки через міжнародні позики і випуск ОВДП. Обійшлося і без жорсткого секвестру, і без надмірної емісії гривні.
Мій прогноз. МВФ дасть Україні кредит у лютому/березні 2021 року. До осені поточного року, коли будуть величезні виплати за боргами, великих загроз для державних фінансів та нацвалюти немає. Курс гривні до долара США буде стабільним, у діапазоні 26-28 ₴/$. Інфляція – в коридорі Національний банк України: 4-6 %.

«Всьо пропало!» © 👩‍🦱
(Насправді, ні!)

Державна казначейська служба України оприлюднила оперативні дані виконання…

Опубликовано Тарасом Козаком Понедельник, 4 января 2021 г.

 

 

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram