Новини
5 Листопада 2025
111

Starbucks продає більшу частину свого бізнесу в Китаї

Китайська інвестиційна компанія Boyu Capital викупить 60% акцій

Всесвітньо відома американська мережа Starbucks оголосила про створення спільного підприємства з китайською інвестиційною компанією Boyu Capital для управління кавʼярнями свого бренду в Китаї, повідомляє АР.

Boyu придбає 60% частки роздрібної мережі Starbucks на території Китаю, що оцінюється в $4 млрд.

Starbucks збереже 40% частки у спільному підприємстві та володітиме брендом Starbucks, а також ліцензіями на нього.

Starbucks заявила, що загальна вартість її бізнесу в Китаї становитиме понад $13 млрд, включно з виручкою від продажу контрольного пакету акцій Boyu, вартістю її 40% частки, а також вартістю роялті.

Starbucks вийшла на ринок Китаю майже 30 років тому, що посприяло зростанню “кавової” культури в країні.

Китай є другим за величиною ринком Starbucks за межами США — там працює близько 8 тис. кавʼярень.

В останні роки американська компанія мала труднощі на китайському ринку, де стали швидко розвиватися місцеві стартапи, такі як Luckin Coffee.

Нагадаємо, OpenAI готується до IPO.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram