Соцмережі
17 Травня 2019
818

Станіслав Зозуля: План економічного розвитку України від Мінекономрозвитку

Два сценарії – нуль покращень

Мінекономрозвитку розробив, а Уряд затвердив два сценарії розвитку економіки на найближчі три роки.

Обидва сценарії негативні. Обидва такі, що прирікають Україну бути і надалі найбіднішою країною Європи. Ба навіть більше, Молдова, з якою ми змагаємося за право не бути останніми, розвиватиметься за прогнозом МВФ швидше, ніж Україна. Відсталість посилюватиметься.

≈3% зростання — прийнятний рівень для економічно розвинутих країн, які головну ціль — подолати абсолютну бідність — вже виконали. «Що німцю (з його рівнем життям) добре, то українцю — смерть»: еміграція з України продовжуватиметься, ставлячи під загрозу саме екзистенційне виживання України.

Для уряду, який би розумів цю загрозу, — це мало б стати приводом спробувати нову модель економічного розвитку на основі економічної свободи, а не тотального інтервенціонізму.

Врешті-решт, що робити давно і добре відомо:

1) Викорінити корупцію, покарати винних. Це не тільки питання справедливості, але і можливість суттєво поповнити держбюджет. За словами Давіда Сакварелідзе, який є найкращим кандидатом на посаду Генпрокурора, потенціал повернення награбованого лише за перший рік — $5 млрд.

2) Захистити права власності. Реформа правоохоронних органів та імпорт судів з господарського та комерційного права.

3) Справжні, а не фейкові реформи. Замість соціалістичних та популістичних реформ колишнього уряду, мають бути проведені ринкові реформи медицини та освіти. В основі пенсійної реформи — базовий дохід для літніх людей.

4) Нова фіскальна система. Податок з роздрібних продажів (20%), податок на доходи фізосіб (10%) за виключенням бюджетників та малозабезпечених, європейські акцизи та рентні платежі, митні тарифи (до 5%)

5) Гамівна сорочку для Уряду. Економічна Конституція, яка обмежить державні видатки 30% ВВП, державний борг — 20% ВВП, інфляцію — не більше, ніж 2% та заборонить дефіцит бюджету більше, ніж 2 роки поспіль.

6) Регуляторна гільйотина. Державні регулювання обігу грошей (мультивалютність), праці, капіталу, землі (запровадження ринку землі), бізнесу мають бути зведені до мінімуму.

7) Приватизація всього. За невеликим виключенням об’єктів, що не підлягають продажу та якими має керувати спеціальний державний орган.

Але така програма дій не знаходить підтримки в Уряді. Замість того, щоб намагатися врятувати Україну, стара політична еліта переймається тим, як залишитися при Державній ренті та «продає» українцям окозамилювання у вигляді Закону про державну мову. Але в економічній пустелі не лунає жодної мови, бо мова — це результат людської діяльності, яка без розвитку рідшатиме все більше і більше аж до того, що зовсім зникне.

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram