Основна причина — швидке подорожчання сирих продуктів харчування
У листопаді 2024 року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) пришвидшилася до 11,2% з 9,7% у жовтні, повідомив Національний банк із посиланням на дані Держстату.
Фактичні темпи зростання цін були вищими за прогноз, опублікований у жовтневому Інфляційному звіті. Одним з основних чинників стрімкішого зростання інфляції стало подальше пришвидшене подорожчання сирих продуктів харчування через гірші цьогорічні урожаї.
“Фундаментальний інфляційний тиск також посилився сильніше, ніж очікувалося: показник базової інфляції в листопаді зріс до 9,3% із 8,3% у жовтні. Така динаміка зумовлювалася як швидшим подорожчанням оброблених продуктів харчування під впливом більшої вартості продовольчої сировини, так і подальшим зростанням витрат бізнесу, пов’язаних з енергозабезпеченням, оплатою праці та з ефектами від девальвації в попередні періоди”, — повідомив Нацбанк.
Також дещо швидше, ніж очікувалося, зростали й адміністративно регульовані ціни.
У Нацбанку додали, що найближчими місяцями інфляційний тиск зберігатиметься. Але при цьому НБУ очікує, що наступного року інфляція поступово повернеться на траєкторію зниження й надалі прямуватиме до 5%. “Цьому сприятимуть поступове поліпшення ситуації в енергосекторі, очікуване нарощування врожаїв, послаблення зовнішнього цінового тиску, а також заходи процентної та валютно-курсової політики НБУ”, — зазначили в установі.
Нагадаємо, “Національний кешбек” стимулював попит на українські товари.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах