Новини
21 Липня 2022
355

Сьомий пакет санкцій проти росії вже погоджено Євросоюзом

Обмеження почнуть діяти від 21 липня

Євросоюз ухвалив сьомий пакет санкцій проти росії через вторгнення в Україну, повідомляє Mind.

Нові обмежувальні заходи включають заборону імпорту російського золота, заморожування активів Ощадбанку та експортні обмеження.

До списку персональних санкцій потрапило понад 50 фізичних та юридичних осіб, зокрема політиків, військових, бізнесменів та пропагандистів, розповів постпред Литви в ЄС Арнольдас Пранкевичус.

Заборона імпорту російського золота підтвердить вже існуючі обмеження: у березні Лондонська асоціація учасників ринку дорогоцінних металів (LBMA) виключила російські афінажні заводи з переліку довірених постачальників (Good Delivery), після чого експорт дорогоцінних металів скоротився — з 25 тонн на місяць до десятків.

“Сбербанк” відключений від системи SWIFT разом із ще дев’ятьма російськими банками перебуває під блокуючими санкціями США та Британії. Проте досі він не входив до європейських чорних списків.

Серед громадських та політичних діячів, які можуть фігурувати у нових списках санкцій, ЗМІ називали мера Москви Сергія Собяніна, голову “ростеха” Сергія Чемезова, акторів Володимира Машкова та Сергія Безрукова, а також лідера мотоклубу “Нічні вовки” Олександра Залдастанова.

Також у нових списках санкцій можуть фігурувати кілька родичів російських олігархів, за допомогою яких намагалися сховати активи від заморожування в Євросоюзі.

Євросоюз розглядає посилення санкцій щодо депозитів росіян та експорту до росії технологій, які можуть використовуватися для виробництва зброї. Нових заборон на російські енергоносії у пакеті санкцій не буде.

Нові обмеження набудуть чинності 21 липня після опублікування в офіційному журналі Євросоюзу.

Нагадаємо, що Албанія та Північна Македонія можуть стати членами ЄС. Відповідні переговори вже розпочато.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram