Новини
26 Липня 2021
533

Скільки та за які авто українці готові заплатити

Кожен третій українець планує придбати автомобіль

Кожен третій українець без автомобіля планує його купити, а переважна більшість тих, хто має або планує купувати авто, віддає перевагу седанам на бензині та з газовим обладнанням, йдеться в дослідженні онлайн-сервісу OLX.

Зазначається, що 67% опитаних мають автомобіль або ж керують не своїм авто. Ще 5% є власниками мотоциклів. А ось велосипеду, самокату й моноколесу як транспорту віддають перевагу лише 6% громадян.

Переважна більшість власників авто — 69% — користуються ним щодня, ще 22% — беруть машину кілька разів на тиждень. Тих, хто їздить тільки на вихідних або кілька разів на місяць — лише 7%.

61% мають авто вже понад 10 років, а кожен п’ятий — менш як 5 років.

Не мають авто — 22% опитаних. Але й серед них кожен третій планує його придбати найближчим часом, а кожен сьомий або бере авто в оренду, або ж його возять пасажиром.

Крім цього, згідно з опитуванням, тільки 12% громадян купують нові машини з автосалону, а переважна більшість — 88% — обирають старі авто. З них: український ринок — 57%; авто з Європи — 20%; авто з США — 9%; авто з Азії — 2%.

Затребувані серед водіїв машини виробництва Німеччини — 46% автовласників надають перевагу їм, на другому місці авто з Японії — 21%, а замикає трійку Франція — 8%.

Популярна 10-ка марок серед опитаних виглядає наступним чином: Volkswagen — 21%; Mercedes-Benz — 10%; BMW — 8%; “ВАЗ” — 8%; Renault — 7%; Skoda — 6%; Ford — 6%; Audi — 5%; Opel — 5%; Daewoo — 3%.

Вибираючи автомобіль, українці віддають перевагу седанам — 29% опитаних хочуть саме цей формат кузова. На другому місці універсали — 23%, а компактні хетчбеки та масивні позашляховики набрали однаковий відсоток популярності — по 11%. Замикають п’ятірку багатомісні мінівени — 10%.

Всупереч планам уряду заборонити ввезення і продаж автомобілів на ДВС, серед опитаних, які вже мають або планують купувати авто, все ще домінують машини на бензині — 36%, дизель хочуть 25% опитаних і трохи більше з одночасною подачею газу і бензину — 27%. Електрокари та гібриди цікавлять тільки 2,3% опитаних.

Абсолютним критерієм для вибору авто серед українців є надійність — це найважливіший пункт для 88% покупців, 55% уважно придивляються до затрат палива, на швидкість і потужність звертають увагу 28% водіїв, а ось пробіг хвилює тільки 22% опитаних.

Разом з тим бюджет, який середньостатистичний українець готовий викласти за старе авто, в більшості випадків становить від $5 тис.

Нагадаємо, з початку року українці витратили $933 млн на придбання імпортованих нових і старих авто. Investory News дізналися, звідки найчастіше імпортуються автомобілі.

Тим часом Міністерство інфраструктури України працює над створенням можливостей для імпортування водневих автомобілів в країну, а також їх виробництва тут.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram