Такі висновки зробили вчені зі Стенфорда після свого експерименту
Дослідження Стенфордського університету та Массачусетського технологічного інституту показало, що інструменти генеративного ШІ підвищили продуктивність працівників служби підтримки в компанії з розробки програмного забезпечення (входить до списку Fortune 500) у середньому на 14%, повідомляє Bloomberg. Причому помітнішими результати мали найменш кваліфіковані працівники.
Як пояснив співавтор дослідження Ерік Бріньольфссон, директор лабораторії цифрової економіки Стенфордського інституту, у цьому дослідженні вперше вивчили вплив ШІ в реальному світі протягом тривалого часу року. В інших дослідженнях перевірявся вплив технології виконання працівниками окремих письмових завдань у невеликих лабораторних умовах.
Американські дослідники спостерігали за роботою понад 5 тис. співробітників служби підтримки, які працюють переважно на Філіппінах. Їхню роботу оцінювали за швидкістю та ефективностю вирішення проблем клієнтів. Добровольці були поділені на групи: одні отримали доступ до інструментів ШІ, а інші ні. Назва компанії у звіті не розкривається.
Один із висновків дослідження полягає в тому, що найбільшу вигоду від використання технологій отримали працівники-початківці: вони змогли виконувати свою роботу на 35% швидше. Найвищі кваліфіковані працівники практично не побачили жодної користі від запровадження ШІ. Ці співробітники, швидше за все, давали відповіді того ж рівня, що його рекомендував ШІ. Тому вони мали менше можливостей для вдосконалення — підказки могли відволікати, вважають учені.
Якщо ШІ зрештою скоротить розрив між низькокваліфікованими та висококваліфікованими працівниками, компаніям, можливо, доведеться докорінно переглянути логіку, що лежить в основі вибору оплати праці.
Нагадаємо, ARM розробляє власні високопродуктивні чипи.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах