Новини
24 Квітня 2024
141

Розмитненню авто в “Дії” бути

Депутати ВР підтримали законопроєкт

Верховна Рада у першому читання підтримала законопроєкт №10380, який передбачає впровадження розмитнення автомобілів у застосунку “Дія”. “За” проголосували 269 народних депутатів, повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Законопроєкт прибирає з процесу оцінки автомобіля людський фактор.

“Загалом, весь процес розмитнення проходитиме онлайн. Дія допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інформацію про автівку за VIN-кодом. Розмитнення авто в Дії може бути показовим кейсом того, як змінюється митниця, коли немає людського фактора. Сподіваюсь на швидке голосування і підтримку під час другого читання”, — написав міністр.

Раніше голова комітету ВР з питань фінансів, податкової й митної політики Данило Гетманцев зазначив, що у разі запровадження нової моделі ліквідуються схеми:

• визначення відсутніх пошкоджень і несправностей легкового автомобіля;

• зміна модифікації легкового автомобіля;

• підготовка договорів купівлі-продажу легкового автомобіля (купчих, інвойсів);

• зміна показників одометра (штучне збільшення або зменшення пробігу легкового автомобіля).

Також у законопроєкті пропонується:

• передбачити можливість подання електронної митної декларації за допомогою порталу Дія;

• запровадити електронну базу даних для коригування митної вартості транспортних засобів, яка надає інформацію про митну вартість нових легкових автомобілів з урахуванням марки, моделі, об’єму циліндрів двигуна, типу пального;

• запровадити механізм коригування митної вартості вживаних легкових автомобілів, що буде продаватися у той момент, коли задекларована митна вартість вживаного легкового автомобіля, є меншою за вартість вживаного легкового автомобіля, ідентичного за маркою, комерційним описом (моделлю) й характеристиками (рік випуску, тип та об’єм двигуна), що міститься в Базі даних.

У 2022 році Кабмін подавав законопроєкт про розмитнення авто через Дію. Його концепція будувалася на визначенні митних платежів виключно за технічними характеристиками авто — без митної вартості. Тому законопроєкт не підтримали нардепи.

Нагадаємо, українці стали частіше купувати автівки преміумкласу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram