1 475

Рекордний штраф: Онлайн-брокер Robinhood виплатить FINRA майже $70 мільйонів

Для компанії це вже третя угода з регуляторами

Американський онлайн-брокер Robinhood погодився виплатити майже $70 млн для врегулювання претензій з боку регуляторів. Вони звинувачували платформу для трейдерів у введенні клієнтів в оману, заохоченні ризикованих стратегій і недостатньому контролі за власними технологіями, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на саморегульовану організацію Financial Industry Regulatory Authority (FINRA), раніше відому як Національна асоціація дилерів цінних паперів.

Зазначається, що онлайн-платформа для трейдерів погодилася виплатити штраф обсягом $57 млн ​​і компенсацію $12,6 млн постраждалим клієнтам. Претензії FINRA були пов’язані з технологією Robinhood, яка автоматизувала відкриття нових рахунків і оновлювала інформацію клієнтів про їх баланс і позикові кошти.

Згідно з розрахунковим документом, який регулятор оприлюднив у середу, 30 червня, Robinhood має 31 млн клієнтів, 18 млн з них володіють рахунками, що фінансуються. Компанія відкрила 90 тис. нових рахунків з 2016 по 2018 рік, попри попередження про можливу крадіжку особистих даних або інше шахрайство, повідомила FINRA.

“Robinhood кваліфікував тисячі інших рахунків для торгівлі опціонами, навіть якщо клієнти не відповідали критеріям прийнятності”, — зазначив регулятор

Штраф обсягом $57 млн — ​найбільший з коли-небудь накладених FINRA. У 2002 році саморегульована Національна асоціація дилерів цінних паперів оштрафувала Credit Suisse First Boston на $50 млн за звинуваченнями в завищенні комісійних зборів з торгівлі акціями в ході IPO. Інвестиційний банк, тепер відомий як Credit Suisse, врегулював претензії, не визнавши та не заперечуючи звинувачень. Джон Мак, голова CSFB  тоді сказав, що банк був радий врегулювати розслідування.

FINRA останніми місяцями заявила, що уважно вивчатиме способи, якими торгують більш технічно підковані учасники ринку, враховуючи брокерські платформи, які використовують графіку й інші стимули для винагороди та заохочення торгівлі акціями. Умови угоди вимагають від Robinhood найняти консультанта для перевірки комплаенс-систем брокерської компанії протягом шести місяців. Потім компанія матиме ще три місяці, щоб виконати будь-які рекомендації консультанта. FINRA заявила, що запустить кампанію вартістю $30 млн для навчання нових інвесторів, які використовують такі додатки, як Robinhood для торгівлі різними ризикованими активами.

FINRA навела декілька прикладів помилок онлайн-брокера. Новому 20-річному клієнтові спочатку було відмовлено в торгівлі опціонами після того, як він зазначив, що у нього мало досвіду інвестування й низька толерантність до ризику. Через три хвилини клієнт заявив, що має трирічний досвід інвестування, а Robinhood протягом декількох секунд схвалив його варіанти участі в торгівлі акціями.

В іншому випадку 20-річний клієнт Robinhood наклав на себе руки у червні 2020 року, побачивши повідомлення про те, що у нього негативний баланс обсягом $720 тис. Він був вражений цим повідомленням, бо вважав, що втратив можливість позичати кошти у брокера для торгівлі.

Robinhood також дезінформував цього клієнта про вартість його позиції; насправді вона була негативною, обсяг — $365 530, або вдвічі менше, ніж показувала система Robinhood, вказав регулятор. WSJ зазначила, що опис у другому випадку збігається з обставинами загибелі Алекса Кернса. Його сім’я подала до суду на онлайн-брокера 2021 року, в Каліфорнії. Родичі загиблого заявили про доведення Кернса до стану емоційного стресу, який привів до його смерті, й недобросовісної ділової практики компанії. У травні адвокати сім’ї Кернс повідомили суд, що вони досягли угоди з Robinhood на нерозкриту суму.

Robinhood ввів в оману й інших трейдерів, які також вважали, що не можуть використовувати позикові гроші або маржу, якщо відключили цю функцію. “Клієнти, які відключили маржу, все одно можуть використовувати позикові гроші, якщо вони здійснять певні види опціонних угод”, — зазначає регулятор.

У письмовій заяві, що описує зміни у своєму бізнесі, яку Robinhood надіслала FINRA, компанія повідомила, що виправила проблеми, пов’язані з відображенням у клієнтів неточних балансів й інших даних. Компанія також посилила свій нагляд за використанням клієнтами опціонів, зокрема проводячи щомісячні перевірки для забезпечення відповідності клієнтів правилам відбору.

Розслідування FINRA також звинуватило Robinhood у технологічних перебоях, які порушили її роботу на початку березня 2020 року та перешкодили торгувати 12,5 млн власникам рахунків. Користувачі програми не могли зв’язатися з Robinhood, тому що канали обслуговування клієнтів компанії мали збої. Пізніше у березні Robinhood пережила ще один збій, який стався через неперевірене поновлення каналу зв’язку з торговим майданчиком, що виконував клієнтські ордери.

Robinhood не контролювала належним чином такі системи, хоча вищі керівники знали, що збої загрожують репутації та зростанню компанії. “Компанія зробила кроки щодо усунення причин перебоїв і зниження ризику їх виникнення в майбутньому”, — йдеться у заяві Robinhood. Крім того, наразі онлайн-брокер пропонує нові можливості обслуговування клієнтів.

Нова угода з регуляторами стала третьою для Robinhood. У 2019 році брокер заплатив $1,5 млн, щоб розібратися з претензіями FINRA про те, що компанія не зробила адекватних кроків для забезпечення найкращих цін на замовлення клієнтів.

У грудні Robinhood погодилася виплатити SEC $65 млн для врегулювання претензій, пов’язаних з розкриттям інформації про платіж за потік замовлень або отриманням доходів від високошвидкісних торгових компаній, які платять за право виконання замовлень роздрібних інвесторів.

Robinhood заявив після досягнення угоди SEC, що ці проблеми залишилися в минулому. Закони США про цінні папери допускають оплату потоку ордерів за умови точного розкриття інформації про відносини брокерської компанії та будь-яких конфліктів інтересів.

Примусові заходи — це удар по швидкому зростанню платформи, яка була запущена 2014 року та залучила користувачів відсутністю комісій і простим додатком. Компанія залучила мільйони нових клієнтів цього року, оскільки багато інвесторів зверталися до Robinhood, аби спекулювати на так званих мем-акціях GameStop (ритейлер відеоігор) і AMC Entertainment Holdings (мережа кінотеатрів).

IPO фінтех-компанії є одним з найочікуваніших виходів на біржу 2021 року. Найбільше джерело доходу компанії пов’язане з торгівлею клієнтів збільшилося втричі у першому кварталі. На початку 2021 року компанія обмежила торгівлю деякими популярними акціями, які стали настільки волатильними, що клірингова палата Robinhood наказала брокеру розмістити мільярди доларів як додаткове забезпечення.

Джерело: Forbes

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram