Новини
24 Червня 2021
534

Рахункова палата: План витрат держбюджету недовиконаний на 36 мільярдів гривень

При цьому план доходів загального фонду на п’ять місяців перевиконаний на 18,3 мільярда гривень

За п’ять місяців 2021 року не розпочато виконання 66 бюджетних програм на суму понад 2,6 млрд грн. Загалом план видатків загального фонду державного бюджету за підсумками даного періоду не виконано на 36 млрд грн (або 7%). Про це зазначив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

Серед програм такі важливі, як будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України (255,7 млн грн), національна програма інформатизації (225,8 млн грн), утилізація твердого ракетного палива (121 млн грн). “Причина — зволікання Уряду з прийняттям рішень щодо розподілу коштів за напрямами (об’єктами, заходами) і незатвердження паспортів бюджетних програм”, — зазначив Валерій Пацкан.

І додав, що у січні-травні також не розпочато проведення видатків на надання субвенцій за дев’ятьма бюджетними програмами на суму 0,5 млрд грн, що “спричинено насамперед довготривалим прийняттям Урядом рішень щодо розподілів цих субвенцій”.

Зазначається, що менші плану видатки за такими бюджетними програмами:

• Міністерства охорони здоров’я — на 8,4 млрд грн, або 12,5% (з них на проведення вакцинації населення від COVID-19 — на 3,7 млрд грн, або 41%, на реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення — на 1,8 млрд грн, або 3,5%);

• Міністерства оборони — на 3,6 млрд грн, або 7,8% (з них на закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання — на 1,7 млрд грн, або 13,7%).

При цьому голова Рахункової палати зауважив, що план доходів загального фонду на п’ять місяців перевиконаний на 18,3 млрд грн, або 4,5%. Доходи становили 421 млрд грн. Зокрема, перевиконано план:

• ПДВ — на 9,8 млрд грн, або 5,3%;

• податку на прибуток підприємств — на 4,7 млрд грн, або 8,2%;

• акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) — на 3,3 млрд грн, або у 2,2 раза;

• рентної плати за користування надрами — на 3 млрд грн, або 20%.

“Водночас менше плану надійшло акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) — на 2,7 млрд грн, або 10,2% і податку та збору на доходи фізичних осіб на 0,8 млрд грн, або 1,5 %”, зауважив Валерій Пацкан.

Для фінансування загального фонду державного бюджету надійшло 193,3 млрд грн, що на 73,4 млрд грн, або 27,5% менше плану на звітний період. Це спричинено невиконанням плану надходжень від державних запозичень і приватизації державного майна. “Недонадходження від державних зовнішніх запозичень — 64,5 млрд грн, або 64% від плану, а від приватизації державного майна — 3,6 млрд грн, або 81% від плану”, — підкреслив голова Рахункової палати.

Він також зазначив, що державний борг у січні-травні внаслідок ревальвації гривні до іноземних валют зменшився на 19,6 млрд грн, або 0,9%. Витрати на його погашення становили 170,5 млрд грн.

Нагадаємо, станом на кінець січня, за даними Рахункової палати всупереч перевиконанню плану з надходжень держбюджету на 2020 рік на 0,8%, план витрат недовиконали на 5% — на 67,3 млрд грн, а дефіцит — найбільший за 10 років.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram