Новини
15 Грудня 2022
398

Рада Європи затвердила план дій для України на €50 мільйонів

План дій “Стійкість, відновлення та реконструкція” схвалили на три роки

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив План дій для України на 2023-2026 роки з рекордним обсягом фінансування у €50 млн, повідомили у середу у пресслужбі РЄ, пише “Європейська правда”.

“План дій “Стійкість, відновлення та реконструкція” (2023-2026) був розроблений у тісній консультації з українською владою. Він є частиною внеску нашої організації у процес відбудови та відновлення країни, що зіткнулася з жорстокою агресією російської федерації та величезними руйнуваннями”, — сказала генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.

Новий План дій спрямований на підвищення стійкості державних інституцій шляхом зміцнення демократичного управління та верховенства права, а також захисту прав людини, додала Пейчинович-Бурич.

План дій також спрямований на підтримку програми реформ України після рішення ЄС про надання Україні статусу кандидата у члени Євросоюзу.

Загальний бюджет чотирирічної програми співробітництва оцінюється у €50 млн. Це найбільший бюджет Плану дій Ради Європи для однієї країни.

Зазначається, що Рада Європи працюватиме з українською владою над розв’язанням невідкладних потреб та пріоритетів, зокрема шляхом підтримки реалізації кроків, викладених у висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство, зокрема, у галузі конституційного правосуддя, боротьби з корупцією та відмиванням грошей; розвитку незалежного, ефективного та такого, що користується довірою, правосуддя; просування свободи слова та свободи ЗМІ, посилення захисту прав національних меншин.

Крім того, дії в межах Плану в РЄ підтримають процес документування грубих порушень прав людини та сприятимуть кращому захисту прав внутрішньо переміщених осіб, репатріантів та людей, чиє житло було зруйновано чи пошкоджено внаслідок війни.

Захист прав дітей під час війни та в післявоєнний період, допомога у забезпеченні гідного соціального захисту населення, що постраждало від війни, є однією з цілей Плану дій.

Інші важливі напрями включають просування ґендерної рівності та боротьбу з насильством щодо жінок та дівчаток, зокрема переміщених осіб та репатріантів, після ратифікації Україною Стамбульської конвенції на початку цього року.

Нагадаємо, Україна отримає енергетичне обладнання від США на $13 млн.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram