Новини
14 Грудня 2021
416

Рада схвалила закон про “Дія City”

Документ запроваджує спеціальний режим оподаткування підприємств-резидентів “Дія City” і доходів їхніх працівників

Верховна Рада України (ВРУ) у другому читанні та в цілому cхвалила законопроєкт №5376 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”, який регулює податкові умови спеціального правового режиму “Дія City”.

За відповідний документ на засіданні у вівторок проголосували 285 народних депутатів.

Закон запроваджує спеціальний режим оподаткування підприємств-резидентів “Дія City” і доходів їхніх працівників, зокрема гіг-спеціалістів. Документ, зокрема, надає компаніям-резидентам “Дія City” можливість обирати між сплатою податку на прибуток (18%) і податком на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%.

Для стимулювання інвестицій в ІТ-галузь буде звільнено від оподаткування доходи фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше ніж один раз за два роки, щоб стимулювати компанії реінвестувати кошти у свій розвиток.

Крім того, діятиме податкова знижка для фізосіб у разі купівлі частки в компанії-стартапі, яка є резидентом “Дія City”.

Щодо доходів працівників та гіг-фахівців резидентів “Дія City” діятимуть такі ставки оподаткування: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5% (від зарплати працівника або винагороди гіг-працівника). Якщо фахівець отримує понад €240 тис. за рік, то весь дохід вище за цей ліміт обкладатимуть податком на 18% ПДФО.

Оподаткування ФОП, які співпрацюватимуть із резидентами спецрежиму, залишатиметься на рівні ставок, що діють на сьогодні.

Закон також встановлює перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти й трудові контракти.

З 2024 року витрати компаній-резидентів на платників єдиного податку (включно з ФОП 3-ї групи) не мають перевищувати 50%, а з 2025 року — 20%. До цього часу — жодних обмежень.

Водночас резиденти, які сплачуватимуть податок на прибуток та чий річний дохід не перевищує 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без обмежень на весь час їхнього резидентства.

Суми понад ліміт для платників податку на виведений капітал обкладатимуть податком обсягом у 9%. Платники податку на прибуток усі витрати на ФОП, що перевищують дозволені 20%, мають включати до фінансового результату.

Водночас компанії-резиденти, які сплачуватимуть податок на прибуток із річним доходом не більше ніж 40 млн грн, співпрацюватимуть із ФОП без обмежень на весь час резидентства.

Умови “Дія City” діятимуть протягом 25 років і будуть поширені на всіх працівників компаній-резидентів.

Як повідомлялося, на думку Європейської Бізнес Асоціації, запропоновані народними депутатами редагування до другого читання податкового законопроєкту щодо “Дія Сіті”, викликають сумніви щодо перспективи позитивного впливу самої концепції на розвиток ІТ-індустрії надалі.

У першому читанні законопроєкт №5376, який регулює податкові умови спеціального правового режиму “Дія City”, Верховна Рада ухвалила 2 червня 2021 року.

Міністерство цифрової трансформації України планує повноцінний запуск спеціального правового та податкового режиму для ІТ-галузі “Дія City” з початку 2022 року.

“Дія City” — це спеціальний правовий та податковий режим для ІТ, який передбачає комплекс заходів щодо стимулювання розвитку індустрії високих технологій.

Основний закон №1667-IX про “Дія City” ухвалений парламентом та підписаний президентом.

Нагадаємо, в Україні з першого вересня стартувала податкова амністія. Добровільне декларування доходів триватиме рік.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram