Новини
9 Травня 2024
104

Позов на $17 мільярдів подали у Британії проти Google

Компанію звинувачують в антиконкурентній поведінці через онлайн-рекламу

Материнська компанія Google Alphabet закликала лондонський трибунал заблокувати масовий позов, який звинувачує її у зловживанні своїм домінуванням на ринку онлайн-реклами, пише Reuters.

Позов вимагає відшкодування збитків у розмірі до £13,6 млрд ($16,9 млрд) від імені видавців веб-сайтів і додатків, що базуються у Великій Британії, які стверджують, що зазнали збитків через нібито антиконкурентну поведінку Google.

На початку триденних слухань адвокати Ad Tech Collective Action звернулися до Апеляційного трибуналу з питань конкуренції з проханням засвідчити, що справа може бути передана до суду.

Google, однак, заявив, що справа є непослідовною і не пояснює, яким чином передбачувана антиконкурентна поведінка нібито завдала збитків видавцям.

Адвокат Ad Tech Collective Action Роберт О’Донох’ю заявив, що лондонський позов був “останнім у серії великих справ про зловживання перевагами за участю Google”.

Справа розглядається на тлі постійних перевірок рекламного бізнесу Google з боку регуляторів, зокрема британського Управління з питань конкуренції та ринків і Європейської комісії, які, за словами О’Донох’ю, завершаться найближчим часом.

О’Донохью також згадав про два багатомільярдні штрафи, накладені на Google Європейською комісією за пошуковий сервіс для онлайн-покупок і вимогу попередньо встановлювати Google Search і браузер Chrome на мобільні пристрої на базі Android.

Google також бореться з двома судовими позовами в США, один з яких поданий Міністерством юстиції, а інший – Техасом та іншими штатами, які звинувачують компанію в антиконкурентній поведінці.

Компанія “рішуче відкидає основні звинувачення на свою адресу”, заявили її адвокати в судових документах у справі CAT.

“Вплив Google в індустрії рекламних технологій був надзвичайно проконкурентним”, — кажуть представники компанії.

Як писали раніше Investory News, інвестиційна компанія Berkshire на 20% скоротила свою частку в Apple з 2023 року.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram