Новини
20 Жовтня 2022
411

Повернення акцизів на пальне не вплинуло на ціни

До зростання цін призвело рішення ОПЕК скоротити видобуток нафти

Повернення акцизів та ПДВ на пальне не мало впливу на ціни на українському ринку, натомість до зростання цін призвело рішення ОПЕК скоротити видобуток нафти, заявив директор консалтингової групи “А95” Сергій Куюн під час брифінгу у Медіацентрі Україна.

“Як ми й передбачали, особливого впливу це не мало. Насправді мала вплив інша ситуація — рішення ОПЕК, які разом з іншими потужними гравцями (такими, як росія, Казахстан, Азербайджан) досягли два тижні тому рішення про скорочення видобутку нафти”, — сказав Куюн.

Він зауважив, що це призвело до різкого стрибка цін на нафту, (на 15%), що потягнуло за собою автоматичне зростання цін на нафтопродукти. Так, на світових ринках дизельне пальне здорожчало на 20%, бензин — на 7-8%.

“Така ситуація призвела до корекції цін на пальне в Україні. За останні два тижні ціна на дизпальне зросла на 2 грн за літр в середньому. Бензин залишився без змін, і є корекція в межах 1 грн за літр на скраплений газ”, — зазначив експерт.

За його прогнозом, ціни на заправних станціях невдовзі стабілізуються, серйозних коливань не буде.

Куюн також повідомив, що порівняно із минулим роком в Україні скоротилося споживання пального. Зокрема, споживання дизпалива впало на 30%, бензину — на 35-40%, скрапленого газу — на 50%.

Нагадаємо, Qatar Energy розраховує стати світовим лідером у торгівлі скрапленим газом.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram