Новини
23 Листопада 2020
988

Погані перспективи: Названо професії, які у 2021 році найбільше постраждають через пандемію

Перед усім це стосується галузі послуг, але також є позиції з медицини та освіти

Аналітики одного з найбільших у світі сайтів з пошуку роботи та найму Glassdoor опублікували список з 20 професій, попит на які найбільше знизився під час пандемії, у результаті вони наступного року опиняться у зоні ризику, повідомляє Fast Company.

Фахівці Glassdoor проаналізували понад мільйон відкритих оголошень про вакансії, які публікувалися у США з жовтня 2019 року по жовтень 2020 року. При цьому дослідники розглядали лише “популярні професії”, тобто ті, за якими було опубліковано щонайменше 5 тис. вакансій за рік.

На основі цього автори дослідження склали список з 20 професій, попит на які більше за інших знизився під час пандемії та які опиняться у зоні ризику у 2021 році. У рейтингу — позиції, кількість вакансій для яких найбільше знизилася за рік.

1. Аудіолог
2. Координатор заходів
3. Демонстратор продукції
4. Оптик
5. Повар
6. Помічник керівника
7. Консультант з краси
8. Працівник готелю
9. Стиліст
10. Тренер
11. Амбасадор бренду
12. Грумер для домашніх тварин
13. Фізіотерапевт
14. Професор
15. Спеціаліст з персоналу
16. Спеціаліст з оплати рахунків
17. Ресепшионіст
18. Інструктор
19. Менеджер з продажу
20. Бухгалтер

Як зазначив головний економіст Glassdoor Ендью Чемберлен, пандемія та глобальна криза змінюють поведінку споживачів і звички на робочому місці. “Тому деякі професії, наприклад, аудіолог, помічник керівника й тренер, можуть не відновитися та не повернутися на масові позиції протягом багатьох років або взагалі ніколи”, — наголосив він.

Зазначається, що у прогнозі фахівці не враховували інші фактори та непередбачені події, які можуть статися у 2021 році. Проте вони очікують побачити “великі зрушення на ринку праці у міру відновлення економіки у 2021 році та наступного періоду”.

Також аналітики сподіваються, що в цей період ринок праці характеризуватиметься більшою “стабільністю й передбачуваністю”.

Glassdoor — один із найбільших у світі сайтів з пошуку роботи та найму. На платформі чинні й колишні співробітники анонімно залишають відгуки про компанії. Сервіс також дозволяє користувачам анонімно відправляти та переглядати зарплати, а також шукати й подавати заявки на вакансії на своїй платформі. Штаб-квартира Glassdoor знаходиться у Мілл-Валлі (Каліфорнія).

Нагадаємо, наприкінці минулого року сервіс з пошуку віддаленої роботи FlexJobs опублікував рейтинг 10 професій, які будуть найпопулярнішими протягом наступних 10 років. Більшість з них мають гнучкий графік і не вимагають роботи в офісі.

А ще минулого року Glassdoor назвав 100 найкращих СЕО за версією співробітників. Серед американців найкращим було визначено Пата Гелсингера — керівника VMware. Серед французів — Жан Пол Агона та гендиректора L’Oréal Group.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram