Новини
30 Листопада 2022
482

Планується повернення державного контролю за ринком пального

АМКУ вважає, що без цього існує ризик виникнення дефіциту

Антимонопольний комітет України пропонує уряду повернути державний контроль за ринком пального для запобігання його дефіциту, зазначається на сайті АМКУ.

Після дефіциту пального на роздрібному ринку навесні 2022 року АМКУ розпочав два дослідження:

• Перше — пов’язане із виявленням причин та чинників, що вплинули на обмеження пропозиції на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів (йдеться про високооктанові бензини та дизельне пальне).

• Друге — зі встановленням цін на пальне протягом 2022 року.

“АМКУ ще не має остаточних результатів дослідження. Водночас враховуючи підвищений попит на пальне, який у будь-який момент може призвести до повторення ситуації квітня-травня 2022 року, АМКУ вирішив терміново звернутися до КМУ з наступними основними проблемними питаннями, які були виявлені протягом вказаних досліджень”, — зазначив комітет.

Зокрема, зазначається, що:

• по-перше, жоден державний орган і держава загалом не володіють повною й достовірною інформацією про обіг палива в Україні,

• по-друге, держава не може прогнозувати та планувати дії на ринку пального у зв’язку з відсутністю цієї інформації та залежить від учасників ринків,

• по-третє, бізнес, розуміючи безконтрольність ринку, може робити дії, законність яких важко перевірити.

“В умовах ситуації, яка склалася в країні, АМКУ впевнений, що держава повинна мати вплив на ринок, зокрема здійснювати заходи, спрямовані на запобігання дефіциту”, — йдеться у повідомленні.

Таким чином, АМКУ пропонує Кабміну визначити орган державної влади для ведення фактичних та прогнозних балансів попиту й пропозиції палива, щоб не допустити дефіциту. Також пропонується відновити надання бізнесом електронних документів про фактичні залишки пального й обсяг обігу.

Нагадаємо, що буде на АЗС під час блекауту та яка буде ціна на пальне.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram