Соцмережі
16 Січня 2021
248

Олександр Паращій: Підсумки кредитування

Продовження теми, кого ж кредитують українські банки.
Дані за 11 місяців 2020 року.
– Банківська система не кредитує український бізнес, а в пропорції 60/40 «кредитує» уряд та іноземні економіки. Виходить, в Україні просто немає кого кредитувати (або занадто ризиковано це робити) – і це не зважаючи на усілякі програми 0-3-5-7-9. При цьому, серйозних підстав кредитувати zagranitsu немає: валютні депозити по системі майже не зросли, і хоча зменшилися валютні кредити – але не аж так.
– «Найуспішнішими» із виведення грошей за кордон є банки з іноземним капіталом. І це не пояснюється тим, що буцімто цим банкам несуть стільки валюти, що її немає куди подіти. Валюти їм дійсно принесли (1,2 млрд умовних одиниць) але розмістили за кордоном вони значно більше (2,2 млрд). Іноземні банки під час кризи – це зло?
– Із усіх груп банків, лише по приватним банкам з українським капіталом спостерігається пожвавлення кредитування українського бізнесу. Чи то вони такі молодці, чи то вони почали активно кредитувати «своїх» – залишається відкритим питанням. Тож наші банки врятують українську економіку від занепаду?
– Державні банки також нікого не кредитують. Лише активно купують ОВДП (ну і масово гасять свої борги перед іноземцями). Ефект витіснення в дії? Чи може провал реформи корпоративного управління?

Продовження теми, кого ж кредитують українські банки.
Дані за 11 місяців 2020 року.

– Банківська система не кредитує…

Опубликовано Oleksandr Paraschiy Пятница, 15 января 2021 г.

 

 

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram