Новини
5 Березня 2022
368

ОГТСУ створив ще один гарантований маршрут для імпорту газу в Україну

Учасники українського ринку зможуть отримувати газ з трьох напрямків — Польща, Угорщина та Словаччина

Оператор ГТС України (ОГТСУ) та оператор ГТС Польщі Gaz System S.A. домовилися про запровадження гарантованих потужностей для імпорту газу з 6 березня 2022 року. Про це повідомляє пресслужба Оператора ГТС.

“Це надає можливість фізично імпортувати газ з Польщі, зокрема з LNG-терміналу, на гарантованій основі, і, тим самим, сприяє безпеці постачання газу для потреб України.

За останні три місяці міжнародні партнери ОГТСУ зробили важливі кроки назустріч в межах співробітництва для посилення безпеки постачання. Тепер за відсутності транзиту учасники українського ринку зможуть отримувати газ з трьох напрямків — Польща, Угорщина та Словаччина”, — йдеться у повідомленні.

На аукціонах з розподілу потужностей в польсько-українському напрямку пропонуватимуться короткострокові продукти “протягом доби” та “на добу наперед”, які не були законтрактовані раніше доступними довшими продуктами (річна, квартальна, місячна потужність).

У середньому Україна споживає 100-120 млн куб. м газу на добу.

“За останні три місяці Оператор ГТС України уклав угоди з операторами ГТС сусідніх країн, які збільшили потужності для імпорту газу до понад 50 млн куб. м на добу (понад 18 млрд куб. м на рік), що становить приблизно половину від потреб країни у природному газі”, — додали в компанії.

Як писали раніше Investory News, під час торгів на біржі ціна на газ у Європі перевищила позначку $1500 за тисячу кубометрів, випливає з даних лондонської біржі ICE.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram