Новини
1 Червня 2020
650

НКЦПФР попереджає: Інвестування у проект Exlimited надто ризикове

В мережі поширена практика, коли шахраї знаходять ліцензії невідомих приватних компаній та підробляють їх

В рамках моніторингу сумнівних фінансових проектів (скам-проекти), які обіцяють українцям швидкий та гарантований дохід, НКЦПФР попереджає споживачів фінансових послуг щодо інвестування у скам проект Exlimited, який має ознаки сумнівного та може мати на меті незаконне заволодіння коштами інвесторів.

Даний скам проект, виходячи з публічної інформації, спеціалізується на акумуляції коштів приватних інвесторів для реалізації перспективних стартапів в області б’юті-технологій, мобільної медицини, кіберспорту, альтернативної їжі та інших напрямків.

Exlimited пропонує громадянам інвестувати кошти з подальшим щоденним отриманням високого відсотка інвестиційного прибутку (від 0,4% до 1,5% щоденно). Клієнт робить безстроковий депозит, який можна повернути в будь-який момент, проте не в повному розмірі.

Проект залучає депозити як в національних валютах, так і в крипто валютах.

Він має схожу на B2B Jewelry реферальну програму, коли за кожного нового залученого інвестора нараховується додатковий відсоток прибутку.

Exlimited активно рекламується на відеохостингу YouTube тими самими блогерами, які нещодавно переконували громадян вкладати кошти у B2BJewelry, та у спільнотах вкладників B2BJewelry у соціальних мережах.

Що стосується офіційних документів, на підставі яких компанія залучає інвестиції громадян України, то на вебсайті проекту опублікована ліцензія від 2007 р., видана у Гонконгу нібито після проведення ребрендингу бізнесу. В мережі поширена практика, коли шахраї знаходять опубліковані ліцензії невідомих приватних компаній та підробляють їх.

Адреса офісу і контактні телефони компанії на вебсайті проекту відсутні. З контактів наявні тільки посилання на месенджери, форма зворотного зв’язку та електронна скринька.

“Така анонімність для нібито успішної міжнародної інвестиційної компанії з 20-річним досвідом є однією з ознак шахрайства та намагання ввести в оману потенційних інвесторів. Крім того, перші згадки в мережі — про компанію з 20 річним досвідом датовані кінцем березня 2020 р.”, — зазначають у НКЦПФР.

На вебсайті Exlimited стверджується, що цією командою вже реалізовано 28 міжнародних проектів, проте не називається жодного з них, що своєю чергою також свідчить про шахрайство.

Крім того, Exlimited анонсує продаж подарункових сертифікатів, які мають ознаки облігацій (боргових цінних паперів), оскільки посвідчують внесення їх першими власниками коштів, визначають відносини позики між власником такого сертифікату та його емітентом в особі Exlimited та можуть слугувати підтвердженням зобов’язання емітента повернути власникові сертифікату його номінальну вартість у передбачений сертифікатом строк та виплатити заздалегідь визначений у ньому інвестиційний дохід.

“Емітент в особі Exlimited мав би звернутися до НКЦПФР для реєстрації випуску облігацій до початку продажу таких паперів інвесторам, але станом на сьогодні цього не було зроблено”, — стверджується у повідомленні відомства.

Зазначається, що відповідну діяльність із залучення коштів населення та виплату відсотків прибутку відповідно до законодавства України можуть здійснювати виключно банки та кредитні спілки, зареєстровані на території України, що мають відповідні ліцензії.

Раніше Investory News писали, як уникнути збитків та скандалів: показові кейси про те, що захищати компанії потрібно не лише від рейдерів та конкурентів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram