Новини
21 Лютого 2023
318

Німеччині війна в Україні вже обійшлась у $100 мільярдів

Причиною стало зростання цін на енергоносії

Німецький інститут економічних досліджень (DIW) підрахував, що повномасштабне вторгнення росії в Україну й зростання цін на енергоносії, яке воно спричинило, коштували економіці ФРН близько $100 млрд, або 2,5% валового внутрішнього продукту, заявив керівник DIW Марсель Фрацшер в інтерв’ю Rheinische Post.

“Німецька економіка більше постраждала від кризи, оскільки вона більше залежить від російських енергоносіїв, має високу частку енергомісткої промисловості та надзвичайно залежить від експорту та глобальних ланцюгів поставок”, — пояснив він.

Керівник Німецького інституту економічних досліджень прогнозує, що високі ціни на енергоносії продовжать впливати на німецьку економіку протягом наступних десятиліть, і місцевим компаніям доведеться компенсувати це більшою кількістю інновацій та підвищенням рівня продуктивності.

За словами Фрацшера, якщо німецькі компанії не прискорять скорочення енергоспоживання й упровадження цифрових та економічних перетворень, це може зашкодити репутації Німеччини як місця для ведення бізнесу.

Своєю чергою Асоціація німецьких торгово-промислових палат (DIHK), яка є провідною лобістською групою бізнесу, прогнозує, що до кінця 2023 року війна в Україні та її наслідки обійдуться Німеччині в близько 4% ВВП.

Голова DIHK Петер Адріан в інтерв’ю Rheinische Post заявив, що внаслідок цього економіка країни недоотримає близько €160 млрд — тобто приблизно €2 тис. на кожного жителя Німеччини.

Нагадаємо, через російські обстріли Нафтогаз уже зазнав збитків на понад $1 млрд.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram