Новини
1 Квітня 2022
435

НБУ закликає страхувальників ядерних ризиків припинити співпрацю з рф та білоруссю

“Ситуація, що склалася в Україні, значно ускладнила перестрахування ядерних ризиків”

Національний банк України (НБУ) закликав міжнародні страхові об’єднання з питань ядерних ризиків припинити співпрацю з росією та білоруссю й підтримати Україну, повідомляє пресслужба НБУ.

“Національний банк України звернувся з листом до Об’єднання страхувальників із питань ядерних ризиків (Nuclear Risk Insurers) та Пулу ядерного страхування (Nuclear Insurance Pool) із проханням припинити будь-які ділові відносини із ядерними страховими пулами та страховими компаніями рф та її спільниці рб”, — йдеться у повідомленні.

Водночас Національний банк висловив сподівання на продовження повноцінної співпраці міжнародних страхових об’єднань з питань ядерних ризиків із Ядерним страховим пулом України.

Ситуація, що склалася в Україні, значно ускладнила перестрахування ядерних ризиків. Російські загарбники тимчасово контролюють територію Запорізької АЕС (ЧАЕС, згідно з оновленою інформацією окупанти полишили). Під потенційною загрозою перебувають дослідна ядерна установка “Джерело нейтронів” та сховище ядерних матеріалів Харківського фізико-технічного інституту, які з перших днів війни — під вогнем противника. На жаль, ядерні ризики можуть значно зрости у короткостроковій перспективі. Тому сьогодні вкрай важливо приймати ризики перестрахування для всіх ядерних об’єктів України, забезпечуючи у такий спосіб їх фінансовий захист, йдеться у зверненні Національного банку.

“Пам’ятаючи трагедію Чорнобиля та Фукусіми-1, міжнародна спільнота не має права ігнорувати злочинні дії рф поблизу ядерних об’єктів України. Агресор наражає усе людство на ядерну небезпеку. Просимо посилити міжнародний тиск на рф та рб та сказати рішуче “ні” свідомому створенню загроз цивільним ядерним об’єктам”, — прокоментував голова Національного банку Кирило Шевченко.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram