Новини
4 Березня 2019
735

НБУ відзначив поліпшення кон’юнктури для українських експортерів

Світова цінова кон’юнктура поліпшилася завдяки зростанню цін на сталь та залізну руду 

У лютому 2019 р. на світових товарних та фінансових ринках продовжували переважати позитивні новини про перебіг торговельних переговорів між США та Китаєм. Про це повідомляється у випуску Національного банку – “Макроекономічний та монетарний огляд”.

Як зазначається в огляді, світова цінова кон’юнктура для українських експортерів поліпшилася, а світові фондові індекси зросли. Зокрема, з початку лютого ціни на сталь на всіх регіональних ринках зростали. Вагомими факторами були запровадження з 2 лютого Єврокомісією остаточних обмежень на імпорт металопродукції; скорочення обсягів виробництва сталі Індією, яка є другим світовим виробником; активізація економіки Китаю після закінчення новорічних свят та збільшення попиту на сталь у рамках підготовки до зимової олімпіади 2022 року.

Додатковим фактором підтримки цін на сталь було зростання цін на залізну руду. Як зазначається в огляді, у лютому ціни на кукурудзу залишалися на майже незмінному рівні завдяки відносній рівновазі між попитом та пропозицією на ринку. Але ціни на пшеницю після досягнення чергового піку на початку лютого через тимчасове погіршення погодних умов у США надалі різко знизилися.

Активізація попиту з боку Єгипту, Ефіопії, Сирії та Алжиру стримувала ціни на пшеницю від ще більшого падіння.

Нагадаємо, у 2018 р. дефіцит поточного рахунку України збільшився до $4,7 млрд через розширення дефіциту торгівлі товарами. За даними Держстату, індикатор ділової впевненості в промисловості у I кварталі 2019 р. підвищився порівняно з IV кварталом 2018 р. на 0,7 в.п. і становить мінус 3,7%. Індикатор ділового клімату у промисловості не змінився в порівнянні з IV кварталом 2018 р. і склав плюс 0,9%.

Раніше Investory News повідомляли, що з 1 березня 2019 року Національний банк України знизить норму, яка зобов’язує експортерів продавати валюту, до 30%.

Згідно зі звітом Всесвітньої асоціації виробників сталі (World Steel Association) за 2018 рік Україна втратила ще одну позицію в рейтингу світових виробників сталі.

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram