Новини
22 Квітня 2021
712

НБУ тимчасово скасував комісію за проведення операцій

Кошти для виплати фопам перераховуватимуться через Ощадбанк

Національний банк України (НБУ) не стягуватиме з банків комісію за проведення операцій у системі електронних платежів, пов’язаних із наданням держдопомоги під час посиленого карантину. Таке рішення регулятор запровадив з 21 квітня 2021 року, воно є тимчасовим — на період здійснення виплат застрахованим особам, йдеться у повідомленні НБУ.

“У квітні цього року уряд вирішив продовжити практику надання одноразової державної допомоги найманим працівникам суб’єкта господарювання або фізичним особам-підприємцям, які спеціалізуються на певних видах економічної діяльності та можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їхньої діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів 2021 року”, — йдеться у повідомленні.

Кошти для виплати допомоги перераховуються Мінсоцполітики на окремий рахунок Пенсійного фонду, відкритий в АТ “Ощадбанк”. АТ “Ощадбанк” перераховуватиме кошти на банківський рахунок заявника, який зазначений у заяві на отримання допомоги від держави.

У НБУ додали, що безоплатними також будуть операції з повернення банками незарахованих сум коштів допомоги через певні причини. “Відповідні норми містить постанова Правління НБУ від 21 квітня 2021 року №33 “Про внесення зміни до тарифів на послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України в системі електронних платежів та у сфері розрахунково-касового обслуговування”, — зазначили у пресслужбі регулятора.

Система електронних платежів Національного банку України — державна банківська платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківського переказу через рахунки, відкриті в Національному банку України.

Для учасників системи діють тарифи на оброблення електронних розрахункових документів та електронних розрахункових повідомлень замовника в СЕП, що залежать від суми платежу:

• від 0 до 5 тис. грн — 0,35 грн, без ПДВ;

• від 5 до 100 тис. грн — 1,20 грн без ПДВ;

• від 100 тис. грн — 10 грн, без ПДВ.

Нагадаємо, заявка на отримання допомоги оформляється через мобільний додаток і портал “Дія”.

Тим часом минулого року близько 455 тис. “ФОПів” і найманих працівників отримали подібну держдопомогу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram