Новини
26 Грудня 2022
563

НБУ оцінить активи та проведе стрес-тест банків у 2023 році

Регулятор хоче з’ясувати реальний стан справ у банківській сфері

Національний банк у 2023 році проведе діагностику банків: оцінку якості активів та стрес-тест, повідомила в інтерв‘ю виданню LIGA.net перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

“Для розуміння реального стану справ у 2023 році ми проведемо діагностику банків: оцінку якості активів і стрес-тестування, оцінимо життєздатність банківських бізнес-моделей”, — сказала Рожкова.

За її словами, після проведення діагностики банків регулятор зможе запропонувати певні рішення та інструменти як щодо відновлення капіталів, так і роботи з проблемними кредитами.

“Але вже сьогодні можна сказати, що період відновлення банківського сектора триватиме понад рік. Очевидно, що потрібні зміни у законодавстві, спрямовані на врегулювання питання капіталу банків та розширення їх можливостей щодо реструктуризації кредитів бізнесу й населення”, — сказала Рожкова.

Нацбанк працює з міжнародними партнерами над концепцією платформи для залучення інвестицій на відновлення бізнесу, який постраждав внаслідок війни. Якщо відновиться бізнес — відновиться економіка, відновиться здатність бізнесу обслуговувати банківські кредити, отже відновиться і банківський капітал.

Нагадаємо, скільки банки заробили з початку року.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram