Відкриття інфраструктурного проєкту заплановано на 2029 рік

Під Балтійським морем будують 18-кілометровий тунель, який з’єднає Данію і Німеччину, пише BBC.
Це буде найдовший у світі занурений тунель для автомобілів і потягів, а також один із найбільших інфраструктурних проєктів Європи.
Тунель Fehmarnbelt поєднає данський острів Лолланн із німецьким містом Путтґарден. Після відкриття проїзд на авто займатиме 10 хвилин, потягом — сім хвилин. Це замінить теперішню 45-хвилинну поїздку поромом.
На відміну від тунелів, які бурять у породі, Fehmarnbelt складається з 90 готових бетонних сегментів довжиною 217 метрів. Їх виготовляють на узбережжі Данії, потім буксирують морем і занурюють на дно у заздалегідь вириту траншею. Монтаж ведеться з точністю до 15 міліметрів.
Початково розглядали міст, але через сильні вітри та інтенсивне судноплавство вирішили, що тунель безпечніший і дешевший. Також зважали на екологічні ризики — наприклад, вплив шуму на морських ссавців. Проти проєкту виступали екологічні організації, але у 2020 році федеральний суд Німеччини дозволив його реалізацію.
Будівництво коштує близько 7,4 мільярда євро, з яких 1,3 мільярда надає Єврокомісія. Переважну частину профінансувала Данія. Відкрити тунель планують у 2029 році. Щодня ним зможуть користуватись до 12 тис. авто й понад 100 потягів. Кошти від проїзду мають покрити витрати за 40 років.
Окрім скорочення часу подорожей, тунель має дати поштовх розвитку одного з найбідніших регіонів Данії — острова Лолланн. Там уже створили завод із виготовлення сегментів і готуються до зростання бізнесу й туризму, зазначили у BBC.
Як писали раніше Investory News, торгівельна комісія США судитиметься з Uber. Сервіс звинувачують у непрозорості надання послуг.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах