Новини
27 Липня 2022
491

Нафтогаз заявив про дефолт

Компанія не здійснила виплати за єврооблігаціями

НАК “Нафтогаз” не здійснив виплат держателям єврооблігацій, що означає дефолт, повідомляє пресслужба НАК “Нафтогаз України” у Телеграмі.

“Сьогодні, 26 липня 2022 року, сплив термін виплат НАК Нафтогаз держателям єврооблігацій”, — йдеться в повідомленні.

Раніше, 21 липня 2022 року, Кабінет Міністрів України, діючи як загальні збори НАК “Нафтогаз України”, своїм розпорядженням №625-р зобов’язав посадових осіб компанії вчиняти будь-які дії при виконанні правочину щодо єврооблігацій компанії тільки після окремого погодження таких дій Кабінетом міністрів.

На виконання цього рішення уряду, а також на виконання зобов’язань національної компанії щодо виплат за єврооблігаціями керівництво Нафтогазу завчасно звернулося до Кабміну за погодженням на здійснення цього правочину. У своєму офіційному листі до уряду НАК вказала на наявність на її рахунках коштів, достатніх для виплат за єврооблігаціями, а також описала ризики та негативні наслідки для Нафтогазу й країни у випадку “жорсткого дефолту” за єврооблігаціями компанії.

Своєю чергою, КМУ не надав посадовим особам Нафтогазу дозволу виконати зобов’язання перед держателями єврооблігацій щодо здійснення необхідних платежів для сплати основної суми та відсотків щодо випуску 2022 та відсотків щодо випуску 2024 року.

“Таким чином уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями НАК “Нафтогаз України”. Оскільки невиконання зобов’язань за єврооблігаціями практично позбавило Нафтогаз доступу до міжнародного ринку капіталу, КМУ своєю забороною на їх виплату фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023″, — пояснюють у Нафтогазі.

Нагадаємо, що для опалювального сезону Україна потребує $8 млрд. Уряд вирішив закачати у газосховища більші, ніж зазвичай, обсяги газу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram