Новини
4 Серпня 2023
583

Національний банк випустив нові 10 гривень

Пам’ятну монету присвятили воїнам ППО

Напередодні Дня Повітряних Сил ЗСУ в Національному банку відбулася презентація нової обігової пам’ятної монети “ППО — надійний щит України”, повідомила пресслужба НБУ.

“Сьогодні ми презентуємо нашу нову обігову пам’ятну монету “ППО — надійний щит України”, щоб вкарбувати в металі звитягу підрозділів, які забезпечують протиповітряну оборону. Ці монети щодня перебуватимуть в обігу та нагадуватимуть нам про героїзм та подвиги воїнів Збройних Сил України, про тих, кому завдячуємо за врятовані життя, миті спокою та нескорене вільне небо над головою. Дякуємо воїнам протиповітряної оборони за кожну збиту ціль, за надійний щит над Україною”, — сказав голова Національного банку Андрій Пишний.

Він також зауважив, що уведенням в обіг цієї нової монети Національний банк продовжує практику карбування обігових пам’ятних монет.

За своїми характеристиками монета ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 грн зразка 2018 року. Проте її реверс — тематичний та містить військову символіку. Там зображено пускову установку “Patriot” на фоні стилізованого радара, що виявляє ціль, та напис угорі по колу: ППО — Надійний Щит України. Аверс монети — ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 грн зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета “ППО — надійний щит України” є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.

Реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься. Національний банк підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшого видавання їх клієнтам.

До кінця 2023 року планується введення в обіг ще двох обігових пам’ятних монет, одна з яких буде присвячена Збройним Силам України.

Раніше Investory News писали, що обсяг торгів на “Українській біржі” зріс на 48,2%.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram