Новини
12 Січня 2024
289

На українську митницю чекає трансформація та інтеграція з митницею ЄС

Ціль реорганізації — стати східним митним кордоном Євросоюзу

Мета митної політики України в межах Національній стратегії доходів — стати східним митним кордоном Європейського Союзу, повідомляє пресслужба Мінфіну.

“В Нацстратегії доходів в рамках реформування митної політики запланована реалізація важливих кроків на шляху до трансформації митниці в східну митницю Європейського Союзу. Ця мета є частиною ширшої стратегії, спрямованої на комплексне оновлення митних органів, активну боротьбу з контрабандою, а також на гармонізацію українського митного законодавства з нормами ЄС”, — сказано в повідомленні.

Реформа передбачає серію ініціатив, які спрямовані на вдосконалення української митної системи.

“Це включає перехід до здійснення митних формальностей в Україні відповідно до стандартів Євросоюзу. Одним із ключових елементів є впровадження нового Митного кодексу України, який буде базуватися на Митному кодексі ЄС”, — пояснюють у Мінфіні.

Значна увага приділяється також зміцненню правового поля у сфері митного регулювання.

“Це охоплює унормування кримінальної відповідальності за контрабанду, недостовірне митне декларування, а також надання повноважень митним органам у сфері оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування контрабанди”, — додали в міністерстві.

Реалізація окреслених заходів після впровадження обов’язкового компонента (митної адміністративної реформи) допоможе Україні стати інтегрованою частиною європейського економічного та регуляторного простору, зміцнюючи свою позицію як важливого митного партнера на східному фланзі ЄС.

Нагадаємо, в ЄС ціна на газ впала до найнижчого рівня з серпня.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram