Новини
4 Лютого 2022
847

На боротьбу з COVID-19 витрачено 46,4 мільярда гривень

Міністерство фінансів України підбило підсумки минулого року

У 2021 році загальні видатки коштів держбюджету на протидію пандемії COVID-19 становили 46,4 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Ці кошти використані на:

• оплату послуг з екстреної та стаціонарної медичної допомоги, наданих пацієнтам з COVID-19, а також послуг з вакцинації населення від COVID-19 — 22,4 млрд грн;

• закупівлю вакцин від COVID-19 — 11,4 млрд грн;

• забезпечення лікарень киснем, діагностичним обладнанням, експрес тестами та витратними матеріалами для тестування — 2,5 млрд грн;

• доплати до зарплат медичним працівникам — 0,5 млрд грн;

• інші заходи у сфері охорони здоров’я — 0,1 млрд грн;

• соціальну підтримку — загалом використано 7,7 млрд грн, із них: на виплати з безробіття та часткового безробіття — 2,2 млрд грн; на заходи щодо соціальної підтримки населення в умовах карантину — 3 млрд грн; на виплату матеріального забезпечення через тимчасову втрату працездатності (“лікарняних”) — 2,5 млрд грн;

• на здійснення заходів з боротьби з COVID-19 у закладах освіти — 0,9 млрд грн;

• на доплати до заробітної плати військовослужбовцям Національної гвардії та Державної прикордонної служби, органів і підрозділів цивільного захисту, поліціянтам, медичним й іншим працівникам відомчих закладів охорони здоров’я — 0,8 млрд грн.

Як зазначив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, минулого року Мінфін знаходив можливості щодо фінансування всіх заходів для протидії пандемії COVID-19. Було виділено кошти для належного забезпечення лікарень киснем, надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

“Сьогодні ми маємо достатню кількість різних видів вакцин, щоб забезпечити актуальні потреби у вакцинації, зокрема й “бустерні” дози. Адже вакцинація запобігає важкому перебігу цієї хвороби, що також зменшує навантаження на систему охорони здоров’я в цілому та дозволяє їй краще забезпечувати різні медичні потреби громадян”, — наголосив він.

Раніше Investory News писали, що найбільшими покупцями вакцин від коронавірусу стали Євросоюз і США. На країни з високими доходами припадає 53% всіх світових закупівель.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram