Новини
25 Квітня 2022
669

МВФ: Українці можуть подолати дефіцит робочої сили в Європі

Однак у довгостроковій перспективі Україна хоче, щоб біженці повернулись

Українські біженці, які захочуть залишитися за кордоном на довгий період, можуть стати позитивним фактором для Європи, якій не вистачатиме робочої сили. Про це заявив директор Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Альфред Каммер в інтерв’ю “Голосу Америки”.

“У довгостроковій перспективі Україна хоче, щоб біженці повернулись. Що раніше це відбудеться, то краще. Однак дехто з біженців може залишитись на довгий період, і це буде позитивом для Європи, бо в середньостроковій перспективі в Європі не вистачатиме робочої сили”, — сказав Каммер.

Війна в Україні найбільше вплинула на східноєвропейські економіки, що розвиваються, зокрема через те, що вони приймають багато біженців. Тому для таких країн (за винятком України, росії, білорусі та Туреччини) був погіршений прогноз щодо економічного зростання.

“Ми погіршили прогноз цьогорічного зростання в країнах Східної Європи на 1,5 в.п. Для просунутих економік ми погіршили цей прогноз на 1 в.п., тобто на ті країни криза впливає значно більше. Однак важливо, що це відбувається після значного відновлення східноєвропейських економік з ринками, що розвиваються. Це відновлення було значно більшим, ніж в просунутих європейських економіках”, — зауважив Каммер.

Згідно з даними ООН, кількість біженців, які виїхали з України від початку повномасштабного російського вторгнення, станом на 19 квітня становила 5,034 млн осіб.

Ще 7,1 мільйона громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами.

Як писали раніше Investory News, у Польщі через повернення українців додому не вистачає чоловіків. Майже 80% вакансій для іноземців на польському ринку праці розраховані на чоловіків, що на 15-20% більше, ніж було навіть до війни.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram