Новини
23 Квітня 2019
542

Morgan Stanley: Виручка європейських інвестбанків зменшиться на 24%

Morgan Stanley також прогнозує сповільнення динаміки ВВП України та девальвацію

Загальна виручка європейських інвестбанків знизиться в першому кварталі на 24%. Цей процес триває вже третій квартал поспіль, пише Financial Times з посиланням на звіт Morgan Stanley.

В інших прогнозах містяться подібні дані: за оцінкою Citigroup, виручка знизиться на 22%, JPMorgan очікує зниження на 20%. Виручка американських банків за цей період також знизиться  на 11%.

За прогнозами Morgan Stanley, найбільше знизиться виручка інвестиційних підрозділів німецького Deutsche Bank і швейцарського UBS – на 32%, виручка французького BNP Paribas зменшиться на 28%, а швейцарського Credit Suisse – на 26%.

Це може призвести до чергового раунду економії та скорочення робочих місць.

“Ми не говоримо про пару процентів виручки, ми говоримо про те, що бізнес-модель під загрозою,  вважає голова європейського дослідницького підрозділу Morgan Stanley Магдалена Стоклоза.- Банки змушені відмовитися від опцій, які їм не потрібні, і серйозно задуматися про трейдинговий бізнес, який без великого масштабу важко підтримувати і який збитковий сам по собі”.

Саме в підрозділах, що торгують акціями, за прогнозами Morgan Stanley, буде одне з найбільших знижень виручки – 25%.

Також у звіті Morgan Stanley прогнозує, що зростання ВВП України в 2019 році сповільниться з 3,3% в минулому році до 2,7% в цьому. Надалі, до 2,6% – в наступному році за умови зниженні курсу до 30,5 грн за $1 до кінця 2019 року і 31,5 грн за $1 – до кінця 2020 року.

Ці прогнози пов’язані з політичною та макроекономічною невизначеністю, яка впливає на інвестиції, підвищенням тарифів на газ і все ще високою інфляцією. Ключовим фактором в довготривалій перспективі залишається швидкість реформ після виборів, включаючи антикорупційні заходи.

Очікується, що інфляція в Україні знизиться до 7,0% до кінця 2019 року і 6,7% – до кінця 2020 року, але буде залишатися вище від цільового показника НБУ.

Експерти Morgan Stanley вважають, що в поєднанні з більш жорсткими фінансовими умовами це буде означати, що реальні ставки будуть залишатися на високому рівні, а облікова ставка знизиться до 16% до кінця 2019 року і 14% до кінця 2020 року.

“Ми очікуємо, що НБУ збереже ставку на рівні 18%”, – йдеться у звіті.

В умовах очікуваного більш слабкого зовнішнього попиту, експерти Morgan Stanley прогнозують дефіцит рахунку поточних операцій на рівні 4% ВВП в 2019 році і 3,6% в 2020 році.

Аналітики банку відзначили, що співпраця з МВФ є ключовою для стабільності національної валюти.

На їхню думку, Україна зможе отримати другий транш від МВФ влітку, тоді як більш серйозні зміни в економічній політиці, що можуть призвести до затримки фінансування МВФ, більш вірогідні вже за підсумками парламентських виборів восени цього року і формування нового уряду.

Morgan Stanley оцінює ймовірність сценарію уповільнення реформ з деякою паузою у співпраці з МВФ в 2020 році в 45%, тоді як прискорення реформ – лише в 10%, залишаючи ще 35% на сценарій продовження нинішньої політики.

Нагадаємо, що гривня втрималася – курс долара виріс всього на 2 копійки

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram