Витрата третини цих грошей збільшить світовий обсяг виробництва на 2 процентних пункти
Споживачі у всьому світі з початку пандемії COVID-19 накопичили додаткові заощадження на суму $5,4 трлн, що еквівалентно 6% глобального ВВП. Про це зазначає міжнародне рейтингове агентство Moody’s, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Агентство визначає цей надлишок як додаткову економію, якщо порівнювати з моделлю витрат 2019 року.
При цьому стрімке зростання споживчої довіри передбачає, що покупці знову будуть готові витрачати гроші, як тільки магазини, бари та ресторани відновлять роботу після зняття карантинних обмежень.
У першому кварталі цього року глобальний індекс споживчої довіри, який розраховує Conference Board, досяг найвищого значення з моменту початку його підрахунку 2005 року, при цьому значне зростання відбулося в усіх регіонах світу, зазначає Financial Times.
За словами головного економіста Moody’s Analytics Марка Занді, вивільнення значного відкладеного попиту у поєднанні з надмірним обсягом додаткових заощаджень викличе сплеск споживчих витрат у всьому світі залежного від того, як країни наближатимуться до колективного імунітету й відкриватимуть свої економіки.
На думку аналітиків агентства, якщо споживачі витратять близько третини додаткових заощаджень, вони збільшать світовий обсяг виробництва на 2 п.п цього та наступного року.
Попри те, що минулого року світова економіка пережила найсильніший в сучасній історії спад, доходи домогосподарств були в істотному ступені захищені безпрецедентними заходами держпідтримки.
Крім того, споживачі скоротили витрати через високу невизначеність щодо майбутнього, враховуючи наявність роботи та доходів, а також через закриття або обмеження роботи багатьох підприємств сфери послуг.
Як результат, за даними ОЕСР, 2020 року норма заощадження в багатьох країнах з розвиненою економікою досягла максимальної позначки цього століття, а банківські депозити населення значно зросли.
Раніше Investory News писали, що українці зберігають свої заощадження переважно у доларах і гривні. При цьому найбільше довіряють схованкам удома або ж у банківських сейфах.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах