Новини
8 Вересня 2021
721

Мінінфраструктури: Порт “Чорноморськ” залучив $40 мільйонів інвестицій

В Україні з’явиться ще один двосторонній причал для обслуговування великотоннажних суден

Адміністрація морських портів України та дочірня компанія Швейцарської RISOIL S.A. підписали договір про взаємодію. Йдеться про реалізацію взаємозалежних проєктів у морському порту Чорноморськ, повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

Зазначається, що у межах договору ТОВ “СП РИСОІЛ ТЕРМІНАЛ” планує побудувати двосторонній пірс довжиною 339,75 м на стику причалів № 10, 11. “АМПУ зі своєї сторони здійснить днопоглиблювальні роботи на підходах до пірса за третьою чергою акваторії першого ковша Сухого лиману, із досягненням глибин 15 м”, — йдеться у повідомленні.

Додається, що цей проєкт обговорювався 13 років. “Нарешті ми можемо сказати, що він буде втілений. А це — $40 млн прямих інвестицій, більше експортних можливостей для українських виробників, нові робочі місця”, — наголосили у міністерстві.

Таким чином в Україні з’явиться ще один двосторонній причал, який здатен приймати та якісно обробляти великотоннажні судна, що життєво необхідні для агроекспорту.

“Порт Чорноморська потребував днопоглиблення ще 15 років тому, весь цей час це завдання з’являлося у пріоритетах і стратегічних задачах міністерства та керівництва портів. Приватні інвестори готові були вкладати гроші, але їм потрібні були гарантії та рішучість зі сторони держави”, — заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Це перший договір, який підписується зі стейкхолдерами за нормою “Take or pay”. Передбачається, якщо витрати АМПУ на проєкт не окупляться за визначений проміжок часу, Адміністрація отримає відповідну компенсацію від портового оператора.

У міністерстві нагадали, що найближчі п’ять років на оновлення інфраструктури українських портів необхідно понад 17 млрд грн капітальних інвестицій. Здійснюються заходи для модернізації стратегічної інфраструктури, розвиток якої є відповідальністю держави.

Раніше Investory News писали, що станом на серпень 2021 року інвестиції в економіку України залишилися на рівні 2020 року. Водночас найбільше зростання інвестицій зафіксовано у сфері охорони здоров’я.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram