Новини
9 Травня 2024
97

Мінфін: Обсяг портфеля спільних проєктів з ЄІБ сягнув рекордних €7 мільярдів

Інвестиційна вибірка у 2023 році стала найбільшою за роки співпраці з ЄІБ

Міністерство фінансів України та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) 6-7 травня провели перший у 2024 році перегляд кредитного портфеля спільних проєктів. При цьому обсяг портфеля спільних з ЄІБ проєктів сягнув рекордних €7 млрд, повідомляє пресслужба Мінфіну.

Зазначається, що у 2023 році вдалося залучити понад €261 млн інвестиційної складової за проєктами — вдвічі більше порівняно з 2021 роком і в 8 разів більше, ніж у 2022 році. Інвестиційна вибірка у 2023 році стала найбільшою за роки співпраці з ЄІБ, додали в міністерстві.

Підкреслюється, що обсяг портфеля спільних проєктів у державному та приватному секторі є найбільшим за всі роки співпраці України з банком — понад €7 млрд, а з початку повномасштабної війни обсяг наданих інвестицій ЄІБ — понад €2 млрд.

На стадії реалізації знаходиться 23 проєкти загальним обсягом понад €4,8 млрд.

“З них 11 проєктів спрямовані на підтримку транспортної інфраструктури, 5 ініціатив реалізується у муніципальному секторі, включаючи проекти відновлення соціальної інфраструктури, енергосектор включає 4 інвестиційні проєкти, у сфері освіти — 2, а також 1 інвестиційний проєкт, спрямований на підтримку та модернізацію логістичної мережі АТ “Укрпошта”, — прозвітували у Мінфіні.

Крім цього, у квітні 2024 року Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у державному та приватному секторах економіки України, яким визначено пріоритети та напрямки подальшої співпраці.

“Зокрема, окрему увагу приділено інвестиціям в логістику та енергетичний сектор та підвищення його безпеки, розвитку та надійності, а також інвестиціям, спрямованим на підвищення рівня цивільного захисту та інфраструктуру охорони здоров’я”, — додали в міністерстві.

Нагадаємо, понад 9 мільярдів залучив Мінфін від продажу облігацій.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram