Новини
18 Вересня 2023
290

Латвія виключила турецькі компанії з тендеру на €3 мільярди

Таке рішення було прийняте через зв’язки країни з росією

Консорціум турецьких компаній виключено з тендеру на будівництво Балтійської залізниці Rail Baltica через заборону Служби держбезпеки Латвії, пише видання Delfi із посиланням на сюжет на латвійському телеканалі LTV.

Офіційна причина заборони не розголошується. Журналісти з’ясували, що не допуск до тендеру викликаний тим, що одна турецька компанія із консорціуму виконувала замовлення у росії.

Так, турецький холдинг IC Ictas побудував кілька мостів у санкт-петербурзі, термінал Пулковського міжнародного аеропорту та платне високошвидкісне шосе москва — санкт-петербург. Холдинг разом із російською будфірмою “Титан-2” зводить на замовлення росатому першу в Туреччині АЕС “Аккую”, куди в травні вже надійшла перша партія ядерного палива.

Раніше Служба держбезпеки Латвії виключила з тендеру Rail Baltica китайську компанію.

Тендер на будівництво залізниці виграло об’єднання французьких, італійських та польських підрядників, які запропонували вартість робіт у €3,7 млрд. Турецькі компанії пропонували €3,2 млрд.

Консорціум турецьких компаній заявив, що оскаржуватиме виняток із тендеру в суді.

Rail Baltica — проєкт інфраструктури залізничного транспорту, метою якого є інтеграція країн Балтії до європейської залізничної мережі. У проєкт входять п’ять країн Євросоюзу — Польща, Литва, Латвія, Естонія та опосередковано Фінляндія. Він поєднає Гельсінкі, Таллінн, Пярну, Ригу, Паневежис, Каунас, Вільнюс, Варшаву. Термін будівництва — 10 років. Довжина: 870 км.

Нагадаємо, Європарламент переглянув свої відносини з білоруссю.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram