Новини
7 Липня 2022
752

Квадратні метри для бізнесу: Попит відновлюється

У Києві, Львові та Дніпрі досі найбільше пропозицій для комерційної оренди

Ринок оренди комерційної нерухомості оживає. Якщо порівняти з березнем, кількість вільних приміщень зросла в усіх регіонах. Водночас зростає активність орендарів, адже середня кількість відгуків на одне оголошення наближається до довоєнного рівня. Про те, як змінювалася динаміка на ринку комерційної оренди та яких квадратних метрів найбільше потребує бізнес — в аналітиці OLX Нерухомість.

Упродовж останніх шести місяців найбільший вибір серед комерційної оренди незмінно пропонує Київщина, Львівщина та Дніпропетровщина. Ці регіони посідали лідерські позиції до 24 лютого і дотепер мають найбільшу кількість квадратних метрів для бізнесу. Найбільше вільних приміщень у Київській області: у червні на OLX можна було обрати серед майже 21 тис. оголошень. Це, до слова, вдвічі більше, ніж було в березні.

Також до десятки регіонів із великою кількістю пропозицій для комерційної оренди ввійшли Одещина та Харківщина. Серед західних областей найрізноманітніший вибір на Хмельниччині та Івано-Франківщині.

Станом на червень Львівська та Одеська області стали найпопулярнішими серед орендарів, аналогічна картина була у довоєнному січні. Саме в цих регіонах пошукачі найчастіше відгукувалися на одне оголошення про вільну комерційну площу. Також до трійки лідерів у червні увійшла Житомирщина.

У березні ж підприємці найчастіше шукали квадратні метри для роботи на Заході України. У цей період пошукачі активно відгукувалися на оголошення у Закарпатській та Чернівецькій областях. Також до трійки увійшла Вінницька область, оскільки частина Київщини на той час була окупована.

Якщо ви шукаєте офіс для свого бізнесу, то маєте найвищий шанс швидко знайти вигідний варіант, оскільки цього типу комерційної нерухомості протягом чотирьох місяців війни було найбільше серед орендодавців. Так, кількість оголошень про оренду офісу до війни і зараз удвічі перевищує кількість приміщень під магазин/салон.

Порівнюючи довоєнний лютий та червень, пропозицій здати в оренду будь-яку комерційну нерухомість побільшало. Найвідчутніше додалося оголошень щодо оренди складів і приміщень промислового призначення (+42% і +40% відповідно), та СТО — їх кількість на ринку зросла на 29%.

Що стосується попиту від самого бізнесу, то найбільша середня кількість відгуків на одне оголошення про оренду автомийки — 8 реакцій. Наступні за популярністю кав’ярні, СТО, шиномонтаж (по чотири відгуки на одне оголошення) та фермерські господарства (три відгуки на одне оголошення).

Якщо порівнювати ціни на найпопулярніші типи комерційної нерухомості, то найбільше доведеться віддати за оренду ресторану, кафе чи бару — понад 37 тис. грн станом на червень.

Водночас найвигідніше зараз орендувати офіс, МАФ, магазин/салон або ж торгову точку на ринку. Середньомісячна вартість цих типів нерухомості в червні була в діапазоні 6-7 тис. грн. Так, якщо порівняти з довоєнним періодом, орендувати МАФ у червні коштувало на 39% дешевше, ніж на початку лютого, а середньомісячна плата за приміщення під магазин чи салон скоротилася на 26%.

Раніше Investory News писали, що серед усіх країн Євросоюзу найменші житлові приміщення перебувають у Румунії, Латвії та Болгарії.

А от що буде з цінами на українську нерухомість після закінчення війни — докладніше за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram