Новини
9 Травня 2025
77

Курс гривні можуть прив’язати до євро замість долара

До цього підштовхує посилення зв’язків з ЄС

Україна розглядає можливість відмовитися привʼязки курсу гривні до долара США на користь євро, повідомив голова НБУ Андрій Пишний.

“Ця робота складна і вимагає високоякісної, різнобічної підготовки”, — коментує Пишний.

На таке рішення можуть впливати потенційний вступ до Європейського Союзу, “посилення ролі ЄС у забезпеченні наших оборонних можливостей, більша волатильність на світових ринках та ймовірність фрагментації світової торгівлі”.

За словами Пишного, операції з доларом США продовжують домінувати на всіх сегментах валютного ринку, але частка операцій, деномінованих у євро, зростає в більшості сегментів “поки що помірно”.

Раніше у НБУ вже говорили про можливість привʼязки курсу до євро. Про доцільність переходу заявили після того, як частка угод в євро за операціями купівлі безготівкової валюти “впритул наблизилася до 50%” станом на березень 2024 року.

“У випадку України її доля пов’язана з Європою та європейською обороною. З цієї точки зору всі економічні та політичні прагнення все ще будуть тісно пов’язані з євро, тому я думаю, що з багатьох причин є сенс розглянути цей перехід”, — коментує Фенікс Кален, глобальний керівник досліджень ринків, що розвиваються.

Нагадаємо, у квітні до держбюджету надійшло майже 275 мільярдів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram