Новини
20 Лютого 2023
406

Країни ЄС можуть ухвалити рішення про спільні закупівлі боєприпасів для України

Пропозиція, що внесла Естонія, може бути ухвалена вже у березні

Країни Європейського Союзу можуть домовитися про спільні закупівлі боєприпасів для України вже наступного місяця, пише Bloomberg.

Пропозиція, оприлюднена цього Естонією, інвестувати близько €4 млрд ($4,3 млрд) для спільної закупівлі мільйона боєприпасів, отримала попередню підтримку Нідерландів та Румунії.

Очікується, що міністри закордонних справ ЄС обговорять цей план під час зустрічі в Брюсселі 20 лютого, а остаточне рішення може бути затверджене під час зустрічі лідерів блоку в березні.

“Це дуже добре, оскільки боєприпаси є проблемою — Україні потрібна велика кількість, і нам також потрібно наростити наші запаси. Зараз ми робимо це на національному рівні, і я б також підтримала й просувала зробити це в більших масштабах”, — сказала міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Уряди США та Європи прагнули наростити виробництво як для постачання в Україну, так і для поповнення власних запасів.

Механізм спільної закупівлі можна обговорювати, але альтернативи спільному підходу до інвестицій і закупівель мало, оскільки ринок сам по собі не зміг би витримати масштабне розширення без державних гарантій, заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу на конференції.

Рейнсалу додав, що ряд компаній підтримали цю пропозицію. Він порівняв ці зусилля зі спільними закупівлями вакцин ЄС під час пандемії та зеленими інвестиціями.

Міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску назвав ідею “цікавою”, хоча сказав, що йому потрібно буде вивчити деталі.

Ці зусилля отримали підтримку в інших місцях. Так, президент Франції Еммануель Макрон також розглядає спільні закупівлі боєприпасів у межах свого заклику прискорити поставки зброї до Києва.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив журналістам, що Польща організовує коаліцію, до якої входить Естонія, для фінансування виробництва боєприпасів для України.

Як писали раніше Investory News, найближчі місяці на британські винищувачі можна не розраховувати.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram