Новини
19 Січня 2024
189

Кожен шостий українець за кордоном планує повернення додому

Понад половину українців уже повернулися в країну

Більш ніж половина українських біженців планують повернутися з-за кордону до України, свідчать результати дослідження “Вокс Україна”.

За різними оцінками наразі за кордоном перебувають близько 6 млн українських біженців. Більшість із них підтримують зв’язок з Україною та планують повернутися. Багато з тих, хто виїхав навесні 2022 року, вже повернулися.

Водночас більшість із тих, хто повернувся до України, хоче залишитися, і лише 7% планують виїхати знову, йдеться у дослідженні.

Дослідження виявило, що станом на липень-серпень 2023 року, 63% тих, хто виїжджав за кордон, уже повернулися. З тих, хто залишився за кордоном, 64% опитаних планують повернутися в Україну.

“Наявність батьків та/чи дистанційної роботи в Україні, а також краща безпекова ситуація виявилися значущими факторами “тяжіння”, тоді як матеріальні труднощі за кордоном слугували вагомим фактором “виштовхування” з країн перебування”, — йдеться у результатах дослідження.

12% опитаних зазначили, що отримали від української влади інформацію, яка вплинула на їхнє рішення повернутися, і цей фактор справді суттєво впливає на ймовірність повернення.

Що ж стосується працевлаштування українських біженців за кордоном, то, за результатами дослідження, 53% з них знайшли роботу.

“9% із них працюють онлайн на українські компанії, а третина — у країні перебування. Водночас 28% працевлаштованих кажуть, що їхня робота за кордоном є менш кваліфікованою, ніж в Україні”, — сказано у дослідженні.

Раніше Investory News писали, які професії найбільш затребувані у Швейцарії.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram