Новини
7 Квітня 2022
315

Китай купує російське вугілля та нафту за юані

Торік росія була другим постачальником вугілля до Китаю

Фото: Xaume Olleros/Bloomberg

Декілька китайських фірм використали місцеву валюту — юань для купівлі російського вугілля в березні, і перші партії прибудуть цього місяця. Про це повідомила китайська консалтингова компанія Fenwei Energy Information Service Co., пише Bloomberg.

За словами трейдерів, це будуть перші постачання товарів, що оплачуються в юанях, після того, як США та Європа покарали росію та відключили кілька її банків від міжнародної фінансової системи.

Продавці російської нафти також запропонували покупцям із КНР можливість сплачувати у юанях. Перші партії нафти марки ВСТО, закуплені за китайську валюту, будуть доставлені незалежним нафтопереробникам у травні, повідомляють джерела, знайомі із закупівлями.

Минулого року росія була другим постачальником вугілля до Китаю, заповнивши діру, залишену торговельними суперечками Пекіна з Австралією. Майже половину імпорту з росії становить металургійне вугілля, потрібе після часткового відновлення роботи китайського сталеливарного центру Таншань. На цей вид вугілля не поширюється регулювання цін, яке поширюється на паливо для електростанцій.

Агентство зазначає, що Китай давно невдоволений домінуванням долара у світовій торгівлі. Проте малоймовірно, що юань стане серйозною загрозою домінуванню долара принаймні в короткостроковій перспективі. Згідно з даними Банку міжнародних розрахунків, у 2019 році валюта США використовувалася для 88% операцій з іноземною валютою проти 4,3% для юаня.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram