Новини
21 Червня 2024
111

Китай, Киргизстан та Узбекистан побудують залізницю в обхід рф

Вона сполучатиме країни з Європою

Киргизстан і Узбекистан домовилися з Китаєм про будівництво залізниці в Європу, яка піде в обхід росії, повідомляє The Moscow Times.

Угоду за проєктом, який Пекін, Бішкек і Ташкент обговорювали протягом 27 років, сторони підписали 6 червня в Пекіні, а будівництво має розпочатися в жовтні. Залізнична магістраль протяжністю 450-500 км стане частиною глобальної ініціативи Китаю “Один пояс — один шлях”.

“Експерти зазначають, що річний обсяг вантажоперевезень досягне 15 млн тонн, а термін доставки товарів кінцевим споживачам скоротиться на 7 днів. Крім того, буде створено сучасну транзитно-логістичну інфраструктуру, склади й термінали”, — заявив президент Узбекистану Шавкат Мірзієєв.

У парламенті Киргизстану, територією якого пройде основна частина маршруту, 19 червня ратифікували угоду з Китаєм і Узбекистаном про будівництво дороги. Для прокладання киргизької ділянки магістралі між країнами буде створено спільну проєктну компанію. Китаю в ній належатиме 51%, а Киргизстану й Узбекистану дістанеться по 24,5%.

Безпосередньо будівництвом займеться China Railway International. Вартість проєкту оцінюють приблизно в $8 млрд.

“Слід зазначити, що залізниця з’єднує Китай і країни Центральної Азії, а також відкриває шлях новим транспортним маршрутам у Європу і країни Перської затоки. Це, безсумнівно, матиме позитивний вплив на торговельно-економічне співробітництво між нашими країнами”, — підкреслив президент Киргизстану Садир Жапаров. Він оцінив потенційний дохід республіки від роботи залізниці в $200 млн на рік.

Досі вантажі з Китаю в Європу йшли залізницею через Казахстан, росію і білорусь. Однак із початку війни в Україні деякі компанії перестали використовувати російську територію для транзиту, зазначав вашингтонський аналітичний центр Jamestown Foundation.

Як писали раніше Investory News, Україна отримає $50 мільярдів коштом заморожених росактивів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram