Новини
14 Грудня 2022
430

Кількість готівкової валюти на руках громадян зросла майже на $10 мільярдів з початку року

За весь минулий рік показник становив лише $5,1 мільярда

Згідно з даними Національного банку, обсяги готівкової іноземної валюти поза банками від початку року зросли на $9,9 млрд, повідомили в НБУ у відповідь на запит ЕП.

“Зокрема протягом березня-жовтня 2022 року обсяги готівкової іноземної валюти поза банківською системою зросли на $8,1 млрд, а загалом за підсумками 10 місяців 2022 року (тобто за січень-жовтень) — на $9,9 млрд”, — зазначили у регуляторі.

Там додали, що за аналогічний період минулого року зростання обсягів готівкової валюти було набагато меншим: за 10 місяців 2021 року воно становило лише $3,9 млрд, а за весь минулий рік — $5,1 млрд.

Таку тенденцію у Нацбанку пов’язують передусім зі знаттям готівки українцями, які виїхали за кордон.

“З початку повномасштабної війни обсяги готівкової іноземної валюти поза банками суттєво зросли на тлі зростанні зняття готівки з карток за кордоном українцями, які вимушено покинули Україну та знайшли прихисток за кордоном”, — додають в НБУ.

Водночас в обігу зросли обсяги не лише готівкової іноземної валюти, але й готівкової гривні. За уточненими оперативними даними НБУ, станом на 1 грудня 2022 року приріст готівкової гривні в обігу становив 60,4 млрд грн або 10,4% проти початку року. Загалом, згідно з даними НБУ, обсяг готівкової гривні в обігу станом на 1 грудня становить 641,5 млрд грн.

“Стрімкий приріст готівки поза банками цього року припадав на періоди значної невизначеності, пов’язані з повномасштабним вторгненням росії в Україну та подальшими терористичними діями росії, зокрема атаками на енергетичну інфраструктуру.

Така реакція населення є типовою на невизначеність та супроводжується бажанням мати ліквідні кошти, як буфер міцності. Зокрема значний приріст готівки спостерігався в перші місяці вторгнення”, — пояснили в НБУ.

Там також додають, що у листопаді-грудні попит на готівку серед українців знову зріс через масові ракетні удари терористів по енергетичній інфраструктурі.

Нгадаємо, чиста купівля валюти населенням зросла до $390 мільйонів на місяць.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram