Новини
12 Квітня 2019
726

Київ Upgrade: Місто залучає €180 млн на новий транспорт

Кошти будуть спрямовані на модернізацію міського транспорту та інфраструктури

Київ планує залучити €180 млн кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на модернізацію міського транспорту та інфраструктури на термін 12-13 років. Таке рішення підтримали 11 квітня 2019 р. на пленарному засіданні депутати Київради.

Кредитне фінансування у €50 млн залучить КП “Київський метрополітен” та €60 млн – КП “Київпастранс”.

Кошти для КП “Київський метрополітен” будуть спрямовані на закупівлю рухомого складу – до 50 вагонів метрополітену.

“Реалізація цього проекту рішення дозволить поліпшити транспортне обслуговування мешканців та гостей міста, швидко перевозити пасажирів до центру, пересадочних станцій, зменшити навантаження на наземний транспорт, поліпшити екологічну ситуацію у місті”, – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

КП “Київпастранс” отримає €60 млн задля проекту модернізації міського транспорту, що дасть можливість осучаснити рухомий склад трамваїв, а саме: придбати сучасні модульні трамвайні вагони довжиною 30-34 м, пристосовані до обслуговування пасажирів з інвалідністю.

Сучасні трамвайні вагони із низьким рівнем підлоги забезпечують європейські вимоги до якості пасажирських перевезень. Також нові вагони дають можливість енергозбереження до 40% у порівнянні з наявним рухомим складом.

Ще €10 млн буде залучено КП “Київпастранс” для комплексної реконструкції трамвайної лінії та зупинки “Контрактова площа”. Сьогодні транспортний рух на площі хаотичний та не має чіткого впорядкування та відокремлених пішохідних переходів, не має чіткої транспортно-пішохідної схеми.

Під час реконструкції буде створено сучасний “транспортний хаб”, який дозволить відмежувати пішохідну зону від транспортної і зробить транспортну інфраструктуру площі більш сучасною та комфортною.

Передбачено, оновлення ділянок трамвайної колії з використанням сучасних технологій, заміну дорожнього покриття, реорганізацію транспортних потоків на площі і суміжних вулицях, покращення умов для посадки-висадки пасажирів, у тому числі осіб з інвалідністю, облаштування зупинок сучасними павільйонами очікування із можливістю доступу до мережі Інтернет, розміщення електронних інформаційних табло, які в он-лайн режимі інформують про режим руху транспорту, влаштування велосипедної доріжки.

Крім того, Київрада підтримала залучення комунальною корпорацією “Київавтодор” кредиту від міжнародної фінансової організації (ЄБРР) в сумі до €60 млн для капітального ремонту автопроїздів мосту Метро.

Робочим проектом передбачено виконати капітальний ремонт прогонових будов із відновленням їх несучої здатності, а також ремонт проїжджої частини мостового полотна, капітальний ремонт тротуарів, ремонт зовнішнього освітлення, заміна перильної огорожі. Вже розроблено проектно-кошторисну документацію та отримано позитивний висновок державної експертизи.

Нещодавно Investory News повідомляли, що “Київпастранс” купить трамваїв на 498 мільйонів

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram