Новини
1 Червня 2021
427

КБ “Південне” уклало контракт з європейською компанією з виведення на орбіту “Січ-2-30”

Наразі здійснений авансовий платіж

Конструкторське бюро (КБ) “Південне” ім. Янгеля уклало контракт з європейською компанією ISILaunch (Нідерланди) з виведення на орбіту космічного апарату “Січ-2-30 (2-1)”, повідомляє віцепрем’єр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський на своїй сторінці у Facebook.

“Запуск супутника повинен відбутися з пускового майданчика компанії SpaceX (США) за допомогою ракетоносія Falcon-9. Саме ISILaunch має відповідну угоду з цією американською компанією, яка уповноважена на продаж послуг з виведення супутнього корисного навантаження на даному ракетоносії та надання відповідних інжинірингових послуг і матеріальної частини”, — зазначив він.

За його словами, на сьогодні вже здійснений авансовий платіж.

“Запуск космічного апарату планується здійснити в грудні 2021 року (резерв — січень 2022 року). Однак сподіваюся, що це станеться саме в рік 30-річчя Незалежності України, і завдання президента України Володимира Зеленського буде виконано”, — підкреслив Уруський.

Він також зазначив, що зараз КБ “Південне” разом з Національним центром управління та випробувань космічних засобів здійснює всі необхідні роботи з підготовки до запуску “Січ-2-30” і підготовці наземного сегмента.

“Запуск і подальше використання даного супутника дозволять вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів держави у сфері національної безпеки та оборони”, — додав віцепрем’єр.

Кабінет міністрів України (КМУ) у квітні 2021 року визначив держпідприємство “Конструкторське бюро “Південне” ім. Янгеля замовником робіт із забезпечення запуску космічного апарату дистанційного зондування землі (ДЗЗ) “Січ-2-1” та його страховки, пише Інтерфакс-Україна.

У документах зазначається, що “Січ-2-1” планують включити в європейську програму ДЗЗ Copernicus, а інтервал просторової розрізненості 5-10 м широко популярна в народному господарстві. Прямий економічний ефект очікується завдяки продажу комерційним структурам не менше ніж 150 тис. км² і оцінюється в $5 млн на рік тільки завдяки даним, отриманим з України.

Нагадаємо, за словами голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая, Україна планує запустити в космос сім супутників у межах реалізації нової космічної програми, розрахованої на 2021-2025 роки.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram