Новини
14 Вересня 2022
489

Кабмін затвердив проєкт держбюджету-2023

На оборону передбачено 50% загального кошторису

Уряд України підтримав проєкт державного бюджету на 2023 рік, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на своїй сторінці в Facebook.

Тепер документ мають зареєструвати у Верховній Раді і його почнуть розглядати в профільному комітеті.

“Бюджет воюючої країни на 2023 рік розроблено Міністерством фінансів та підтримано Кабінетом міністрів”, — написав він.

Марченко підкреслив, що держбюджет-2023 спрямований на підтримку економіки країни.

Проєкт державного бюджету України на 2023 рік передбачає видатки на сектор безпеки та оборони на рівні 1 трлн 136 млрд грн, під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Бюджет 2023 року — це бюджет для перемоги. Вже зараз ми чесно говоримо суспільству, що рік буде непростим. Війна — це дорого, це дуже дорого. Тому завдання — максимально ефективно використовувати кошти, які у нас є. У бюджеті, який ми подаємо, є один головний пріоритет — оборона та безпека нашої країни. 1 трильйон 136 мільярдів гривень, або майже 50% всього бюджету, буде спрямовано саме на сектор безпеки та оборони. Це зарплати військових, це забезпечення армії, ремонт і закупівля техніки та зброї і ще багато інших важливих для оборони речей”, — сказав він.

В макроекономічному прогнозі Міністерства економіки зазначено, що у 2023 році курс долара досягне 50 грн, а індекс споживчих цін становитиме 30,6%.

Згідно з вказаним прогнозом, на початку наступного року курс долара становитиме 42 грн, а наприкінці — гривня девальвує до 50 грн.

Крім того, очікується, що ціни у 2023 році продовжать стрімко зростати. У макропрогнозі закладена інфляція в 30,6% (станом на червень вона становила 22,2%).

ВВП України наступного року має зрости на 4,6%, прогнозують у Мінекономіки. Рівень безробіття, ймовірніше, становитиме 28,2%, середня зарплата — 18 508 грн.

Як писали раніше Investory News, Нацбанк переказав на потреби військових понад 20 млрд грн. На спецрахунку залишається понад 700 млн.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram