Новини
19 Травня 2022
664

Кабмін відмінив держрегулювання роздрібних цін на паливо

Держрегулювання цін на АЗС було впроваджено на час карантину ще у 2021 році

Фото: Pixabay

Кабінет Міністрів України (КМУ) призупинив дію пункту карантинної постанови, якою встановлювалися граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни бензинів і дизельного палива, що реалізуються на АЗС. Відповідне рішення закріплене постановою КМУ №594 від 17 травня 2022 року.

Уряд України у травні 2021 року на період дії карантину впровадив держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації палива. Міністерство економіки тричі на місяць оприлюднювало середні ціни літра ДП та бензину.

З урахуванням граничних торговельних націнок станом на середину травня максимальна ціна на “звичайний” бензин для його продажу через мережу АЗС не мала перевищувати 39,86 грн/літр, на “звичайне” дизпальне — 42,31 грн/літр.

Наразі, після відмови від державного регулювання цін на пальне, очікуюється, що ціни на бензин не перевищать 52 грн/л, дизпальне — 58 грн/л.

Рішення про скасування граничної маржі для АЗС було ухвалено, щоб оператори ринку могли наситити український ринок нафтопродуктів необхідним ресурсом в умовах його дефіциту після переорієнтації на постачання із західного кордону та розбомбленого росією Кременчуцького НПЗ.

Нагадаємо, що Міністерство економіки не вважає, що запровадження державного регулювання цін на пальне було помилкою. Потрібно лише наситити ринок ресурсом з Європи.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram