Наразі цей показник становить приблизно до 22%
У лютому 2023 року споживча інфляція в Україні скоротилася до 24,9% у річному вимірі. Згідно з оцінками НБУ, сповільнення зростання цін тривало і в березні.
Про це повідомляється в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ (квітень 2023 року).
Експерти НБУ не наводять цифри оцінки інфляції за березень, але згідно з оприлюдненим графіком, інфляція уповільнилась приблизно до 22%.
“Сповільнення відображало ефекти від значної пропозиції продовольства та пального, деокупації частини регіонів України, а також поліпшення ситуації в енергетиці”, — йдеться в огляді.
Фундаментальний інфляційний тиск також послаблювався під впливом поліпшення інфляційних очікувань в умовах сприятливої ситуації на валютному ринку та досі слабкого споживчого попиту. Це нівелювало ефекти від високих витрат бізнесу, зокрема понесених раніше через дефіцит електроенергії, зазначили в НБУ.
Згідно з оцінками НБУ, в березні тривало сповільнення інфляції, що крім зазначених чинників також відображало ефекти бази порівняння минулого року.
Ціни на продукти харчування сповільнили зростання, що серед іншого відображало послаблення тиску з боку витрат завдяки поліпшенню ситуації в енергетиці, достатній пропозиції сировини та пального. Зокрема сповільнилося зростання цін на крупи, борошно, олію та цукор, а також продукти їх переробки — завдяки достатнім для забезпечення внутрішніх потреб торішнім врожаям зернових, олійних та цукрових буряків, йдеться в огляді.
Вагомим чинником сповільнення продуктової інфляції також залишалися ефекти від деокупації частини Херсонської області.
Натомість у березні стрімко подорожчали деякі овочі, що, як і очікувалося, переважно відображало вичерпання тимчасових ефектів теплої зимової погоди в попередні місяці. Також високими залишалися темпи зростання цін на яйця.
Нагадаємо, останні пів року українці майже не купують безготівкову валюту.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах