Новини
16 Травня 2024
70

Група Нафтогаз запустила дві високопродуктивні свердловини

Їх потужність становить 390 тис. м³ газу на добу

Компанія Групи Нафтогаз — АТ “Укргазвидобування” — ввела в експлуатацію ще дві високодебітні свердловини на одному із найглибших родовищ на сході України, пише Liga.net.

Свердловини сумарно дають 390 тис. м³ газу на добу: 270 тис. м³ та 120 тис. м³.

Вони розташовані на найглибшому родовищі АТ “Укргазвидобування” та мають глибину 6 км 200 м та 6 км 225 м.

Завдяки використанню сучасних бурових верстатів, майстерності фахівців Укрбургазу та скороченню аварійності під час виконання робіт свердловини вдалось пробурити вдвічі швидше — за 8 місяців замість 2-3-х років.

“Раніше буріння таких свердловин тривало від двох до трьох років. Ці ж були готові за 8 місяців. Лише системно покращуючи технологічні процеси, ми даємо кращий результат та посилюємо енергетичну стійкість України”, — повідомив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Він нагадав, що у 2024 році Група планує наблизити обсяг видобутку до 15 млрд м³ газу.

Ідея буріння обох свердловин належить центру 3D-моделювання УкрНДІгазу. Місця їх закладання визначив молодий розробник Дмитро Овчаренко. Каротажні роботи високої складності, пов’язані з великою глибиною свердловини, виконали фахівці Геофізичного управління “Укргазпромгеофізика”. Саме вони визначили глибини залягання та параметри продуктивних пластів.

“Нові дані сейсморозвідки та буріння дозволили нашим фахівцям створити якісну 3D-модель, яка наразі є однією з найкращих в Укргазвидобуванні та дозволяє ефективно планувати напрямки подальшого освоєння цього родовища. Роботи на родовищі тривають і незабаром буде закінчено бурінням наступну оціночно-експлуатаційну свердловину”, — підсумував Олег Толмачев.

Загалом з початку року Укргазвидобування ввело в експлуатацію вже сім нових високодебітних свердловин з урахуванням свердловин-близнючок.

Нагадаємо, “Укрбургаз” встановив новий рекорд з буріння свердловин.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram