Новини
6 Лютого 2023
402

Естонія заборонила ввозити в країну каністри із російським бензином

Така заборона діє однаково у всіх державах Балтії та у Фінляндії

Влада Естонії з 6 лютого заборонила водіям ввозити на територію країни бензин з рф в каністрах, повідомляє пресслужба уряду Естонії.

“Перехідний період санкцій, запроваджених Європейським Союзом щодо нафтопродуктів з російської федерації, завершується 5 лютого, а їх закупівля та ввезення до Європейського союзу будуть заборонені з понеділка”, — йдеться у повідомленні.

Керівник служби із заборон і обмежень, що представляє сферу захисту суспільства при митному відділі Податково-митного департаменту Пірет Тінкус наголосила, що нафтопродукти з росії забороняється з 6 лютого купувати, ввозити та передавати. Також до списку заборонених товарів входить паливо.

“На сьогодні приблизно у 80% легкових автомобілів при першому перетині кордону з Естонією є 10-літрова каністра з паливом, крім стандартного заправленого паливного бака в машині”, — зазначила вона.

Виходячи з правових актів, мешканець ЄС може купити паливо в росії у разі, якщо воно необхідне для завершення поїздки та повернення на територію ЄС.

Тобто пасажир має право ввозити до Європейського союзу паливо, яке знаходиться в стандартному паливному баку транспортного засобу і призначене для використання в ньому.

“До Європейського союзу забороняється ввозити паливо в каністрі, яке було куплено в росії, оскільки таке ввезення не відповідає основній меті, тобто завершенню поїздки”, — сказала Тінкус.

Вона наголосила, що заборона на ввезення товарів у каністрах під час в’їзду з росії діє однаково у всіх державах Балтії та у Фінляндії.

Нагадаємо, втрати росії можуть сягнути $125 мільярдів на рік через нафтове ембарго.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram